Primera, 16. kolo, 20.12.2014, 16:00 h
Barcelona
Barcelona 5:0 Cordoba

Branimir Korać • subota, 20.12.2014.

Barcelona očekivano nije imala nikakvih problema sa slabom Cordobom. Na Camp Nouu slavila je s visokih 5:0 uz asistenciju Ivana Rakitića kod prvog gola i prvi pogodak Luisa Suareza u Primeri...

Vrlo dobro izdanje Barcelone u prvom subotnjem susretu 16. kola Primere. Na Camp Nouu ugostila je skromnu Cordobu i glatko slavila s 5:0 uz još niz propuštenih prilika.

Ivan Rakitić krenuo je od prve minute na travnjaku i već u drugoj minuti krasnom asistencijom pomogao Pedru Rodriguezu da dođe do pogotka i olakša Barceloni posao. Dogodilo se to u 72. sekundi susreta i to je drugi najbrži pogodak u Primeri ove sezone.

Bio je to ujedno i jedini pogodak u prvom poluvremenu da bi u drugom dijelu gosti čak četiri puta vadili loptu iz mreže.

Na prvi pogodak u Primeri dugo je čekao Luis Suarez, no nakon 570 minuta čekanja uspio je zabiti i povisiti na 2:0 Barcelone.

Rakitić je igru napustio u 65. minuti kada ga je zamijenio Xavi, a u zadnjih 25 minuta Barcelona je dovršila posao.

Upravo Xavi asistirao je kod trećeg pogotka u 80. minuti ubačajem iz slobodnog udarca na glavu Piquea koji zakucava loptu u mrežu.

Zatim je svoje minute dočekao i Lionel Messi koji je prvo zabio nakon odbijene lopte poslije kornera, a zatim u 90. minuti dovršio posao.