Bundesliga, 17. kolo, 19.12.2014, 20:30 h
Mainz 05
Mainz 05 1:2 Bayern
Bayern

Borna Rupnik • petak, 19.12.2014.

U posljednjem jesenskom nastupu Bayern se domogao 14. prvenstvene pobjede, zahvaljujući pogotku Arjena Robbena na ulasku u sudačku nadoknadu.

Premda se u 21. minuti našao u rezultatskom zaostatku u Mainzu, Bayern iz Münchena ponovno je slavio u Bundesligi te će zaključiti prvi dio prvenstva bez poraza, s 14 pobjeda i samo tri neriješena ishoda, odnosno uvjerljivom bodovnom prednošću nad pratiteljima.

Soto je uspio matirati Neuera kroz noge, nakon prizemne lopte De Blasisa na drugu vratnicu, a njemačkom reprezentativnom vrataru to je bio tek četvrti primljeni ligaški pogodak ove sezone.

Međutim, oporavljenik Schweinsteiger uzvratio je samo tri minute poslije, prekrasno izvedenim slobodnim udarcem u rašlje Mainzovog gola za 1:1.

Domaćin je i u drugom poluvremenu pružao dobar otpor favoriziranim Bavarcima, koji su povremeno pokazivali znakove nervoze i umora, pokušavao i zaprijetiti Neueru, no naposljetku je Guardiolina momčad opet uspjela doći do sva tri boda.

Igrala se 90. minuta kada je ubacio Bernat, Müller propustio loptu, a Robben je ostao sam i nemilosrdno pospremio loptu u mrežu. Od 87. minute u momčadi Mainza igrao je i hrvatski napadač Petar Slišković.