Branimir Korać • subota, 20.12.2014.

Niti u 17. kolu nije bilo više sreće za dortmundsku Borussiju. Gostovanje kod davljenika Werdera viđeno je kao idealna prilika za hvatanje tri boda i bijeg s dna, ali upisan je samo novi poraz. U derbiju kola Bayer i Eintracht odigrali su bez pobjednika...

Novi poraz Kloppove momčadi

Mogu u Dortmundu proklinjati sreću i govoriti kako igraju dobro, ali ih neće gol, gorka je činjenica da je Borussia 17. na ljestvici s najviše poraza u ligi. Borussia je prva momčad ove sezone u Bundesligi koja je stigla do deset poraza. Od dolaska Jürgena Kloppa Borussia u nijednoj sezoni na kraju nije imala ovoliko poraza.

Gostovanje u Bremenu bilo je idealna prilika za vađenje. Werder ima najlošiju obranu lige, bio je iza Borussije, ali samo do ovog kola. Domaćin je slavio s 2:1 i zamijenio poziciju s Kloppovom momčadi.

Nije moglo početi lošije za goste. U trećoj minuti Santiago Garcia odlično je proigrao Davieja Selkea, obrana gostiju loše je namještala zaleđe i Selke je došao sam pred Langeraka i lako zabio.

Šokantno je to djelovalo na goste koji nisu mogli povezati igru u prvom poluvremenu, a Werder se vrlo kvalitetno branio te priječio bilo kakve veće prijetnje.

U 62. minuti novi pogodak domaćina. Vrlo spore reakcije u obrani Borussije lakoćom su kažnjene, Selke je ubacio u sredinu za Fina Bartelsa koji odlično natrčava na loptu i zabija. Niz igrača Borussije ispadalo je u ovoj akciji i to je kažnjeno.

Sedam minuta kasnije Ilkay Gündogan ubacio je iz kornera, a Mats Hummels lijepo pogodio glavom u padu. No, to je bilo sve od gostiju koji su do kraja susreta imali još samo jednu dobru priliku koju nije iskoristio Shinji Kagawa.

Eintracht izvukao bod u Leverkusenu

U zanimljivom dvoboju u Leverkusenu Bayer je remizirao s Eintrachtom 1:1. Apotekari na kraju mogu biti zadovoljni s ovim remijem jer je Eintracht vodio od završnice prvog poluvremena i tek u 83. minuti domaćin je stigao do poravnanja.

Tin Jedvaj u 37. minuti srušio je u 16 metara Inuija, dosuđen je kazneni udarac koji je kapetan Alexander Meier lakoćom pretvorio u pogodak.

Sedam minuta prije kraja Bayer ipak dolazi do poravnanja, strijelac lijepog pogotka u bliži kut bio je Karim Bellarabi.

Tin Jedvaj igrao je svih 90 minuta.

Bez pogodaka u Gelsenkirchenu i Stuttgartu

U dva susreta pogodaka nije bilo. Schalke je nastavio sa skromnim igrama osvojivši samo bod na svom travnjaku protiv HSV-a, a Stuttgart nije uspio svladati na svojem stadionu Paderborn.

Tri pogotka viđena su u Augsburgu gdje je Borussia Mönchengladbach poražena s 3:1.

Već u trećoj minuti Kruse je doveo goste u vodstvo iz kaznenog udarca da bi Feulner u 20. i Bobadilla u 51. minuti donijeli preokret i pobjedu Augsburgu.

• Obrisan korisnik21.12.2014. u 14:24
    Jako mi je drago vidjet BvB na dnu i neka tamo ostanu, ali nedo Bog da ispadnu! Ne želim ostat bez najvećeg derbija u njemačkoj između mog S04 i njih. Zato neka dođu do 15 mjesta i ništa više!
  • Obrisan korisnik20.12.2014. u 21:32
    Nema realne osnove za nikakav optimizam kod Borrusie...priča o 2. mjestu na kraju godine, bauhh. Da budu 3 od dna i izbore doigravanje za opstanak bio bi uspjeh. Draga mi je Borrusia ali ovo što su danas protiv Werdera odigrali je katastrofa.
  • Obrisan korisnik20.12.2014. u 21:11
    Ovo da ne žele igrati Europa ligu je po meni totalna glupost jer koji god njemački klub uđe u europu dobije par milijuna za tv prava
  • narada10820.12.2014. u 21:02
    treba gledati realno, Borussia je u velikom sosu. Ja se ne sječam većih problema u zadnja 30 godina. Kako su primili drugi gol, to je slabo, vrlo slabo. Ne znam ko je bio, ili Ginter ili Piczczek, jedan od njih je trebao biti za desetinku brže, a na snimci izgleda kao da je usporio čim se napadač... [više na forumu]