Niko Rukavina • nedjelja, 21.12.2014.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Arsenal i Liverpool na Anfieldu. Iako je Liverpool bio puno bolja momčad, do pogotka za 2:2 došli su tek u 97. minuti i to s igračem manje. U sjeverno-engleskom derbiju, Sunderland je iznenadio Newcastle na St James' Parku.

Liverpool nadigrao Arsenal i jedva spasio bod

Iako je Liverpool bio dominantnija momčad na terenu u svim aspektima igre, na kraju su do izjednačujućeg pogotka došli tek u 97. minuti Škrtelovim pogotkom glavom. Topnici su u cijeloj utakmici imali tri udarca u okvir domaćih.

Rodgers je na teren izveo momčad u 3-4-3 formaciji, bez Lovrena koji je protiv Bournemoutha ozlijedio prepone. Wenger je s druge strane izveo klasičnu 4-3-3 formaciju sa Sanchezom, Giroudom i Welbeckom u napadu.

U prvom dijelu Liverpool je igrao puno bolje. Stisnuli su Arsenal na svoju polovicu te su ih pokušali slomiti njihovim oružjem – visokim posjednom lopte. Međutim, unatoč dobroj igri, Liverpool nije stvorio previše prigoda. Najveću je imao Marković, najbolji igrač domaćina u prvom dijelu, kada je u 35. solo prodorom izbio pred Szczesnya, no poljski golman je uspješno zatvorio kut i obranio udarac.

Iako se činilo da će se na odmor otići bez pogodaka, u sudačkoj nadoknadi pali su pogoci na obje strane. Prvo je Coutinho odmjerenim udarcem zabio za vodstvo Liverpoola, no dvije minute kasnije Debuchy je nakon „glavometa“ iz prvog Arsenalovog udaraca u okvir zabio za izjednačenje.

I u nastavku je Liverpool igrao bolje. Coutinho je probio desnu stranu gostujuće obrane, poslao do Lucasa koji puca preko gola, a ubrzo je i Gerrard pucao glavom iz izgledne situacije na asistenciju Sterlinga.

Arsenal, koji je cijelu utakmicu bio podređena momčad, u 65. je iz druge prigode zabio drugi pogodak. Sijevnula je kontra Topnika, Giroud i Cazorla odigrali su dupli pas te je Francuz iz blizine poentirao za vodstvo Arsenala.

Nakon primljenog pogotka, Liverpool je opet preuzeo potpunu inicijativu. Veliku šansu propustio je Lucas u 75. kada su ga milimetri dijelili od pogotka. Pritisak Liverpoola do kraja utakmice ipak je urodio plodom. Sudac je produžio utakmicu za čak devet minuta, a u 97. Škrtel je nakon kornera Lallane zabio za zasluženo izjednačenje.

Nekoliko minuta prije izjednačujućeg pogotka Liverpoolov Borini je dobio drugi žuti karton te je Liverpool utakmicu završio s 10 igrača.

Regionalni derbi pripao Sunderlandu

Regionalni derbi između Newcastlea i Sunderlanda otišao je na stranu gostiju sa sjeveroistočne obale Engleske. U prilično izjednačenom i zanimljivom dvoboju, Sunderland je do pobjedničkog pogotka došao u 90. minuti utakmice.

Od kada je preuzeo Svrake, trener Newcastlea, Alan Pardew, upisao je samo jednu pobjedu u osam utakmica protiv Sunderlanda, a ovo mu je ujedno i četvrti uzastopni poraz.

Na utakmici nije bilo pretjeranih šansi sve do sredine prvog dijela, kada su gosti u kratkom razdoblju propustili tri vrlo dobre prigode. Nakon što je Wichamov udarac glavom prošao malo kraj gola, Fletcher je iz lijepe pozicije pogodio prečku. Kod Newcastlea najveću prigodu imao je Perez.

I u nastavku se igrala vrlo izjednačena utakmica, a prigode su se izmjenjivale s obje strane. Kod Sunderlanda najopasniji je bio Fletcher, a kod domaćina Perez kojemu je Pantilimon dva puta odlično obranio udarce.

Kada se pomislilo da će utakmica završiti zasluženom podjelom bodova, Johanson je, nakon dobe akcije Larssona i Buckleyja primio loptu na nekih deset metara od gola i „zakucao“ za vrijednu pobjedu svoje momčadi.

• Obrisan korisnik22.12.2014. u 11:15
    Znaš ono kad haklaš s tipovima koji ne znaju pa u jednom trenutku skužiš da igraš za troje, pokrivaš svoju poziciju i njihove greške. U tom kaosu padne nekoliko golova i svi (posebno oni koji ne znaju) se obruše na tebe jer je tvoj igrač zabio (što je notorna istina, ali šira slika, koju jasno... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.12.2014. u 21:12
    ova liverpoolova obrana, ko da gledam šaljivi kućni video
  • Obrisan korisnik21.12.2014. u 19:41
    Taktička velemajstorija velikog Wengera... jad i bijeda
  • Obrisan korisnik21.12.2014. u 19:26
    nsa sazetku Liverpoola mi je najdraze kako smo svi vidjeli zadnji gol na 2-2,pfffff
  • Obrisan korisnik21.12.2014. u 19:24
    tko je sad kriv za golove? biti će smiješno vidjeti kad počnu hvaliti škrtela jer je zabio, a zapravo da je radio ono što mu je posao ne bi ni morao zabiti. no što kriviti njega ili koga drugoga kad se zna tko je krivac, makar i na tribini bio.