Premiership, 17. kolo, 20.12.2014, 13:45 h
Manchester City
Manchester City 3:0 Crystal Palace
Crystal Palace

Marin Vuković • subota, 20.12.2014.

Nogometaši Manchester Cityja i Crystal Palacea otvorili su na Etihadu 17. kolo engleske Premier lige, a novu je uvjerljivu pobjedu upisao domaćin, premda u svojim redovima nije imao nijednog istinskog napadača.

Izostanci Sergija Aguera, Stevana Jovetića i Edina Džeke prorijedili su napadačke opcije Manuela Pellegrinija, no čak i takva, oslabljena momčad aktualnog prvaka bez većih je problema upisala pobjedu nad Crystal Palaceom od 3:0.

Doduše, domaćinu je trebalo jedno cijelo poluvrijeme da slomi otpor žilavog protivnika, no jednom kada je mreža Palacea načeta, za goste više nije bilo povratka. Posebno se istaknuo David Silva s dva pogotka kada je Cityju to najviše trebalo.

Španjolac je odmah u četvrtoj minuti nastavka pogodio za 1:0, a zatim iskoristio asistenciju Kolarova i u 61. minuti udvostručio prednost Cityja. Konačnih je 3:0 devet minuta prije kraja postavio Yaya Toure nakon uspješnog kontranapada.

City se s nova tri boda posve poravnao s Chelsejaem na vrhu ljestvice, uz tek za pogodak lošiju gol razliku, no londonski sastav ima i utakmicu manje. Crystal Palace je pak i dalje prisiljen gledati iza leđa, jer s 15 osvojenih bodova zaslužuje tek 16. mjesto, samo bod iznad zone ispadanja.