Premiership, 19. kolo, 29.12.2014, 21:00 h
Liverpool
Liverpool 4:1 Swansea City
Swansea City

Marin Vuković • ponedjeljak, 29.12.2014.

Posljednjom utakmicom 19. kola i uopće posljednjom utakmicom u Premier ligi u 2014. godini najpopularnija europska nogometna liga stigla je na pola puta. Liverpool je pred svojim navijačima s visokih 4:1 svladao Swansea i na kraju godine barem donekle isprao gorak okus loše polusezone.

Nogometaši Liverpoola novu će godinu dočekati na osmom mjestu Premier lige, pet bodova iza mjesta koje vode u Ligu prvaka. Večeras su u posljednjem susretu 19. kola popravili dojam iz prethodnih utakmica i protiv bivše momčadi Brendana Rodgersa slavili s 4:1.

Rodgers je iz sastava izostavio Stevena Gerrarda, a u momčadi nije bilo ni hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena. Za poker pogodaka pobrinuli su se pak Alberto Moreno, dvaput Adam Lallana, te autogolom bivši igrač Liverpoola Jonjo Shelvey.

Redsi su dominirali uvodnim dijelom utakmice, no sve do 33. minute nisu uspjeli pronaći ključ za vrata Labudova. Tada je Anfield na noge podigao Moreno, ubacivši ubačaj Jordana Hendersona u mrežu gostiju.

Minimalnu prednost domaćin je odnio na odmor, a zatim već početkom nastavka na doista nevjerojatan način došao do drugog pogotka. Vratar Swanseaja Lukasz Fabianski spetljao se nakon jedne povratne lopte i potom u pokušaju izbacivanja pogodio Lallanu, od kojeg se lopta odbila i na oduševljenje Anfielda završila u mreži.

Šok za goste ipak je kratko trajao, jer tek što se krenulo s centra pogotkom Gylfija Sigurdssona vratili su nadu, ali je ubrzo zatim i ispustili. Već u 55. minuti Raheem Sterling je vratnicom nagovijestio novi pogodak Redsa, koji je stigao šest minuta kasnije.

Ovoga puta Lallana je sve učinio sam, bez pomoći Fabianskog i povisio na 3:1, a samo osam minuta kasnije susret je riješen u korist domaćina. Nakon kornera kojeg je izveo Henderson, Shelvey je nespretno skrenuo loptu u mrežu Swanseaja i nekadašnjoj momčadi osigurao bodove.

• dras_l30.12.2014. u 01:08
    eto, toliko o Lovrenu .... po običaju su popili gol, samo ovaj put su napokon i ponešto zabili .... obrana Liverpoola nije na razini ove godine, ali daleko od toga da su oni krivci za ovakvo stanje Liverpoola ... po meni je najveći krivac manager jer nije doveo adekvatnog napadača .... znao je i... [više na forumu]
    dras_l
  • Obrisan korisnik30.12.2014. u 01:03
    Liverpool u svom očaju na -5 bodova od lige prvaka i s domaćom utakmicom protiv zadnjeg Leicestera u sljedećem kolu. Ali stvarno je nevjerojatno kakve panjeve imaju u obrani, od Škrtela, Sakha, Lovrena, Tourea, Cana kojeg se ne može kritizirati jer i nije stoper, ali silom prilika prisiljen je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.12.2014. u 23:44
    treba obratiti pažnju kod pogodka swansa na izgubljenog škrtela koji nikoga ne čuva i pliva u golmanovom krilu, dok je sakho fino asistirao za gol u toj akciji. a i ovaj što je ubacio sam ko duh.