Premiership, 19. kolo, 28.12.2014, 17:19 h
Newcastle
Newcastle 3:2 Everton
Everton

Niko Rukavina • nedjelja, 28.12.2014.

U završnoj utakmici vrlo bogatog dana Premiershipa Newcastle je na St James' Parku svladao Everton čime je prekinuo niz od tri uzastopna poraza. S druge strane, Everton će 2014. godinu završiti s trećom izgubljenom utakmicom u nizu.

Iako su gosti poveli već u 5. minuti, Svrake su do poluvremena izjednačila, a u nastavku utakmice Newcastleu su preokret donijeli Perez i Colback. Pred kraj utakmice Mirallas je smanjio, ali je na kraju ostalo 3:2 za Newcastle.

Utakmica je počela odlično za Everton kada je Kone u 5. zabio iz blizine na centaršut Colemana. Ubrzo nakon gola i Eto'o je opasno zaprijetio no udarac mu je prošao pored gola.

Utakmica u prvom dijelu nije bila pretjerano atraktivna, igralo se čvrsto na sredini terena. Newcastle je zabio u 34. preko Papisa Cissea kojemu je to bio deveti ovosezonski pogodak.

Nastavak je ipak ponudio bolji nogomet. Newcastle je došao do preokreta prvo preko Pereza u 51, a potom i Colbacka u 68. 3:1. Nakon trećeg pogotka Cisse je mogao potpuno dotući Everton, ali Cisse nije iskoristio šansu jedan na jedan.

Newcastle je kontrolirao utakmicu i činilo se kako Everton teško može ugroziti Alnwicka. No, u 84. minuti, Banes je odlično izbacio Mirallasa kojemu nije bilo teško zabiti za smanjenje vodstva.

Do kraja je Newcastle izdržao mini-pritisak Evertona i upisao pobjedu za kraj godine.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade Perez je pogodio stativu te je na kraju ostalo 3:2 za Newcastle.