Ivo Karlović u dva seta bolji od gruzijskog kvalifikanta za četvrtfinale Dohe

Mihaela Bradovski • srijeda, 07.01.2015.

Gruzijac Nikoloz Basilašvili nije uspio napraviti dva iznenađenja u Dohi. Nakon što je Mihail Južnji podbacio u prvom kolu i upisao poraz od Basilašvilija, gruzijskog igrača svladao je Ivo Karlović...

171. igrač svijeta Nikoloz Basilašvili zaustavljen je u drugom kolu ATP turnira u Dohi gdje ga je svladao Ivo Karlović. Karlović je slavio u dva seta za sat i 23 minute igre.

U njihovom prvom međusobnom susretu hrvatski tenisač nešto više se mučio tijekom prvog seta da bi u nastavku glatko slavio.

Prvi set donio je neočekivanu prednost za Basilašvilija koji je poveo s 3:1, ali odmah je Karlović vratio izgubljeni servis, pronašao pravi ritam na svom početnom udarcu i uzeo prvi set u tie-breaku sa 7:3.

U drugom setu potpuna dominacija Karlovića koji je kod 2:1 stigao do breaka, imao je još dvije prilike kod 4:1 i bez problema je priveo meč kraju.

Susret je završio s 19 as servisa, a u četvrtfinalu igrat će protiv boljeg iz susreta Novak Đoković - Sergij Stahovski.