MZT iznenadio u Mađarskoj i odnio pobjedu protiv prekasno probuđenog Szolnokija

Branimir Korać • petak, 09.01.2015.

U 17. kolu ABA lige MZT je uspio doći do svoje šeste ovosezonske pobjede. Na neugodnom gostovanju kod Szolnokija slavio je rezultatom 76:73 čime se domaćinu približio na svega pobjedu zaostatka...

17. kolo ABA lige otvoreno je u Szolnoku gdje je Szolnoki ugostio momčad MZT-a iz Skoplja. U zanimljivom susretu Mađari su uspjeli u drugom poluvremenu nadoknaditi zaostatak, ali ne i napraviti preokret.

Vrlo loše Mađari su odradili prvo poluvrijeme u kojem su gosti puno toga pogodili, ubacili 50 poena i imali na odmoru prednost od plus 12.

U drugom dijelu proradila je obrana Szolnokija koji je polako smanjivao zaostatak. U samoj završnici susreta, nakon što je Vojvoda smanjio na 74:73, Stefan Sinovec promašio je oba slobodna bacanja i dao priliku Szolnokiju za pobjedu, ali domaćin to nije iskoristio. Lazeric Jones izgubio je loptu, a Aleksandar Cvetković na drugoj strani postavio je konačnih 76:73.

Uroš Lučić predvodio je goste s 20 poena (7/11) i osam skokova, a Sead Šehović dodao je 14 poena (5/14). Kod Szolnokija Lazeric Jones ubilježio je 19 poena (7/17), šest skokova i pet asistencija, a po 14 poena dodali su Strahinja Milošević (5/13, deset skokova) i Sergerio Gipson (5/11, šest skokova).