Vrlo loša predstava Cedevite u Valjevu i poraz u tijesnoj završnici

Branimir Korać • nedjelja, 11.01.2015.

Košarkaši Cedevite odigrali su vrlo lošu utakmicu u Valjevu protiv domaćeg Metalca koji je na kraju stigao do zaslužene pobjede 56:55. Previše neraspoloženih igrača u redovima gostiju i užasno prvo poluvrijeme pomogli su Metalcu na putu do pobjede...

Čak i najzagriženiji ljubitelji košarke morali su se pomučiti da odgledaju od početka do kraja dvoboj između Metalca i Cedevite. Loša utakmica kojoj je samo rezultatska neizvjesnost dala pridjev gledljive, a na kraju je pobjedu ipak odnio domaćin iz Valjeva s 56:55.

Cedevita je odigrala jako loše, možda jednu od svojih najlošijih predstava ove sezone, a opet je imala priliku za pobjedu. Prvo poluvrijeme bilo je ispod svake kritike, Cedevita je u tih 20 minuta ubacila samo 22 poena, a problem nije bila samo visoka nepreciznost već i potpuna neorganiziranost.

Dvije trice Ante Delaša na početku susreta donijele su prednost Cedeviti i činilo se da bi Repešina momčad mogla do željenog rezultata. Međutim to su bili tek bljeskovi i domaćin je vrlo brzo preuzeo kontrolu nad rezultatom.

Kako je Cedevita igrala u drugoj četvrtini, dovoljno govori podatak da je tek u 19. minuti došla do prvih poena. Ubacio je Bilan do poluvremena četiri slobodna bacanja, Gordić je imao jedini ubačaj iz igre i na odmor se otišlo s 31:22 za domaćina.

Tek sredinom treće dionice Cedevita je počela nešto igrati, domaćin je već bio na 38:25 da bi Pilepić i Ramljak ipak uspjeli smanjiti uoči završnih deset minuta na svega tri poena zaostatka.

Bez obzira na taj uzlazni trend u završnici treće četvrtine, Cedevita nije uspjela doći do preokreta i tek u završnici susreta uspjela je poravnati na 55:55. Imala je u zadnjoj minuti nekoliko prilika za preuzimanje vodstva, nije ih iskoristila, a onda je Metalcu pobjedu s linije slobodnih bacanja donio Ljubičić.

Posljednji napad Cedevite završio je promašenim šutom za tri poena Tomislava Zubčića za veliko slavlje domaćina.

Jedino je Fran Pilepić bio koliko-toliko raspoložen kod gostiju sa 16 poena (4/5 za dva, 2/7 za tri) dok su ostali podbacili, prvenstveno oni od kojih se najviše očekuje - Roko Ukić (pet poena, 2/11) i Miro Bilan (pet poena, 0/4). Malešević s 22 poena (8/16) i pet skokova te Jevtović s 14 poena (6/10) i osam skokova bili su najistaknutiji pojedinci susreta.