Josip Piršljin • nedjelja, 11.01.2015.

Derby della Capitale je pružio dobar nogomet, mnoštvo uzbudljivosti i veliku borbenost, a nakon 90 minuta nitko neće biti posebno zadovoljan. Lazio je imao 2:0, no Totti je spasio bod Romi koja je propustila priliku preskočiti Juventus na prvom mjestu.

Jedan od najvećih derbija talijanskog nogometa završio je bez pobjednika. Lazio je je imao sjajnu priliku približiti se Romi na samo šest bodova manje, vodio je 2:0, ali ponovno im je planove upropastio Francesco Totti zabivši dva gola.

Lazio je do vodećeg pogotka stigao u 25. minuti. Na asistenciju Felipea Andersona, vrlo lijep gol postigao je Mauri. Lazio je iskoristio šok u redovima Rome i ubrzo povećao svoju prednost. Samo četiri minute kasnije gosti su imali 2:0, a ovog puta akteri prvog gola su zamijenili uloge. Mauri je dao loptu Andersonu koji pogađa mrežu De Sanctisa.

Biancocelesti su na odmor otišli s ugodnom prednošću, no u nastavku je Roma zaigrala puno bolje. Njen kapetan i legenda kluba Francesco Totti već nakon tri minute uspio je smanjiti rezultat nakon što je ispratio akciju Strootmana.

Giallorossi su nakon toga još više pritisnuli, a trud im se isplatio u 64. minuti. Holebas je ubacio s lijeve strane, a Totti sjajno zahvatio loptu i izjednačio na 2:2. Poslije toga je morao veliko slavlje s navijačima ovjekovječiti selfijem.

Pokušala je Roma na krilima euforije odmah postići i treći pogodak te upotpuniti preokret, ali Lazio je izdržao. Do kraja utakmice je bilo nekoliko prilika na obje strane, a u sudačkoj nadoknadi Romu je odličnom reakcijom spasio vratar De Sanctis.

Fiorentina je na svom stadionu ugostila Palermo i pobijedila u utakmici na kojoj je palo sedam pogodaka. Pasqual i Basanta su donijeli Violama 2:0, ali su Sicilijanci izjednačili preko Quaisona. Potom su Cuadrado i Joaquin ponovno donijeli Fiorentini prednost od dva pogotka, a priču je završio Belotti iz penala. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj ostao je na klupi.

Sampdoria se vratila pobjedama na Luigi Ferraris stadionu protiv Empolija. Momčad Siniše Mihajlovića slavila je nakon gola Edera i ostala u borbi za treće mjesto. Hrvatski igrač Karlo Lulić bio je na klupi ekipe iz Genove.

U ostalim utakmicama Atalanta i Chievo su podijelili bodove remijem 1:1, a do pobjede je došla Verona protiv Parme (3:1). Cagliari je osvojio sva tri boda protiv Cesene (2:1), a Duje Čop nije još uvijek mogao konkurirati za ekipu sa Sardinije.