Josip Piršljin • subota, 10.01.2015.

Milan definitivno nije dobro otvorio 2015. godinu. Nakon poraza od Sassuola na San Siru, Inzaghijevi su igrači remizirali s Torinom i ostali daleko od vrha Serie A. Sassuolo će, pak, biti puno zadovoljniji nakon remija s Udineseom.

Nogometaši Milana u 18. su kolu talijanskog prvenstva gostovali u Torinu kod istoimene ekipe. Iako su odlično krenuli, Rossoneri se na San Siro vraćaju samo s bodom i nastavljaju s lošom formom u novoj godini. Sve je manje vjerojatno da će se Inzaghijeva momčad boriti za treće mjesto do kraja sezone.

Sve je krenulo po planu za Milan na Olimpijskom stadionu u Torinu. Već u trećoj minuti gosti su dobili jedanaesterac kojeg je realizirao Menez za 0:1. Činilo se kako će crveno-crni u dobrom raspoloženju otići na predah, ali tada je De Sciglio u trećoj minuti nadoknade prvog dijela zaradio drugi žuti karton.

S igračem manje na terenu cijelo drugo poluvrijeme, Milan je odolijevao prijetnjama Torina do 81. minute. Tada je na asistenciju Brazilca Brune Peresa Poljak Glik izjednačio na 1:1 što se pokazalo i konačnim rezultatom. Torino će tako ostati na sredini tablice, a Milan mu se sve više približava.

Sassuolo je poslije pobjede nad Milanom u prošlom kolu dobru igru prikazao i ove subote. Na svom je stadionu ugostio Udinese i osvojio vrijedan bod. Vrlo dobrih 90 minuta odradio je Šime Vrsaljko koji je u 15. minuti asistirao Zazi za vodeći gol Sassuola. Thereau je nakon desetak minuta izjednačio, a u drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, tako da je susret završen podjelom bodova 1:1.