Druga pobjeda u Eurokupu: Uspješan Cedevitin lov na Crveni oktobar u Rusiji

Borna Rupnik • srijeda, 14.01.2015.

Nakon tijesnog domaćeg slavlja nad Zaragozom, Cedevita je u drugom kolu Eurokupa odradila vrlo dobru završnicu u Volgogradu.

Do druge pobjede u Skupini I momčad Jasmina Repeše stigla je u Rusiji, svladavši Crveni oktobar u Volgogradu 83:65.

Zagrepčani su odlično otvorili utakmicu te snažnom obranom dobili prvu četvrtinu 19:8, a na poluvremenu su imali osam koševa viška. No, u trećoj četvrtini Rusi su se vratili na samo koš zaostatka (49:48).

To ipak nije uzdrmalo Cedevitu, koja je sjajno odgovorila i napravila seriju 17:2, što je prelomilo utakmicu.

Najučinkovitiji je kod Cedevite bio Tomislav Zubčić, koji je ubacio 24 koša, uz sedam skokova i pet ukradenih lopti. Fran Pilepić dodao je 15 koševa, a Miro Bilan 14. Lamont Hamilton bio je najbolji u redovima Crvenog oktobra s 15 koševa i sedam skokova.

Vrijedi istaknuti da je Cedevita u srijedu nastupila bez Gordića, Tomasa i Baraća, a u trećem kolu gostuje u Rimu.

• Zdren15.01.2015. u 09:40
    Ne znam, čini se da je problem kod Cedevite motivacija. Čini se da se više trude u europskim natjecanjima nego u ABA ligi. Odličan rezultat u svakom slučaju.
    Zdren
  • Obrisan korisnik14.01.2015. u 22:14
    zašto sam ja dobila 9 minusa? sada sam jako tužna cijelu večer zbog toga, i to ozbiljno mislim... neću moć imati seks sa svojim supružnikom zbog tog razloga
  • narada10814.01.2015. u 20:57
    pa dobro, neka se i Zubčić jednom probudio. Samo meni bi bilo draže da on postigne 10 koša konstantno u ABA ligi tako da stvarno pomaže ekipi u kojoj nema jednog ključnog igrača i u kojoj je Babić trenutno skroz van forme. U zadnjim utakmicama Karlo i Marko su imali bolji učinak nego Zubčić. Al... [više na forumu]
    narada108
  • Obrisan korisnik14.01.2015. u 20:44
    Svaka čast Cedeviti. Ulovljen je crveni oktobar :D
  • Obrisan korisnik14.01.2015. u 20:19
    HEJA HEJA, repeša je prvak svijeta... jeste li znali zašto tricaške momčadi primaju više koševa nego one netricaške? baš me zanima dal to repeša zna,...