Branimir Korać • subota, 17.01.2015.

S pet utakmica u petak navečer dovršeno je drugo kolo Top 16 Eurolige. Gosti su odnijeli pobjede s tri gostovanja i to iz Istanbula, Beograda i Vitorije...

Fenerbahče Ülker - Olympiakos 68:74

Puno će pobjeda Olympiakosu trebati protiv Željka Obradovića da ispere okus svih frustracija koje mu je nabijao dok je vodio Panathinaikos. Jedna od njih stigla je u Istanbulu gdje je momčad iz Pireja slavila sa 74:68.

Bio je to zanimljiv dvoboj pun preokreta u kojem je jednako tako i domaćin mogao do pobjede. Ipak, na kraju je sreća bila na strani Olympiakosa koji je bolje odradio završnicu, susret zaključio serijom 9:0 i stigao do pobjede.

Gosti su sredinom susreta preuzeli kontrolu nad rezultatom i stigli do dvoznamenkaste prednosti da bi u posljednjoj četvrtini Fenerbahče napravio preokret. Nakon ubačaja Bogdana Bogdanovića dvije minute prije kraja, domaćin je poveo sa 68:65 da bi mu to bili posljednji poeni, a Grci serijom 9:0 otišli do pobjede.

"Teška utakmica. Oni su jako dobra momčad, ali ostali smo im blizu i na kraju izvukli pobjedu", komentirao je Matt Lojeski koji je susret zaključio s 18 poena (6/10) i osam skokova, a Vassilis Spanoulis dodao je 16 poena (3/11) i šest asistencija.

U redovima Fenerbahčea Andrew Goudelock ubacio je 23 poena (9/20, trica 5/11), a Jan Vesely 13 poena (5/10) uz pet skokova. Luka Žorić igrao je tri minute bez posebnog učinka.

Laboral Kutxa - Nižnji Novgorod 81:74

Nižnji Novgorod bio je vrlo blizu velike gostujuće pobjede u Vitoriji. Rusi nisu iskoristili dobru igru kroz veći dio susreta, u završnici su potpuno pali i domaćin je stigao do pobjede.

Taylor Rochestie stvarao je velike probleme domaćoj obrani, ali u pravo vrijeme Laboral Kutxa se probudila i napravila preokret. Tri minute prije kraja Rochestie je s linije slobodnih bacanja donio gostima prednost 70:65 da bi nakon toga domaćin napravio seriju 16:1 i otišao do pobjede.

"Mi smo ovdje došli samo i isključivo po pobjedu i nisu važni pojedinačni učinci. Moramo se presložiti i pokušati slaviti u sljedećem susretu. Nismo ispoštovali neke stvari koje smo dogovorili, imali su 20 posjeda više što je nedopustivo", smatra Rochestie.

Utakmicu je završio s 24 poena (7/11, trica 6/7) i pet asistencija, Trey Thompkins je dodao 14 poena (5/13) i šest skokova, a Artsiom Parahuski 12 poena (4/9) i 11 skokova. Kod domaćina Mike James ubilježio je 14 poena (5/10) i pet skokova, Tornike Šengelia 12 poena (2/8) uz osam skokova, a Colton Iverson deset poena (5/7) uz deset skokova.

Panathinaikos - Žalgiris 77:58

Žalgiris je puno neugodnija momčad na svom parketu nego u gostima, a to se vidjelo i u Ateni. Osim toga, izostao je doprinos, onaj pozitivan, njegovog najboljeg igrača Jamesa Andersona što mu je značajno umanjilo šanse.

Panathinaikos je od prve do posljednje minute bio u vodstvu, a crna rupa Litavaca na kraju prvog i početkom drugog poluvremena riješila je pitanje pobjednika. Od 39:33 Panathinaikos je došao do 52:33 i bilo je jasno da se Žalgiris neće moći vratiti iz tog minusa.

Tako je i bilo, do kraja susreta domaćin je rutinski održavao prednost i zaslužio pobjedu.

S 14 poena (4/7) predvodio ga je Nikos Pappas dok je James Gist dodao 13 poena (5/8). U redovima Žalgirisa Anderson je ostao na samo pet poena uz šut 2/13, a istaknuli su se Will Cherry s 13 poena (5/13) i Edgaras Ulanovas s deset poena (4/7).

Crvena zvezda - Galatasaray 65:74

U prepunoj beogradskoj Areni Crvena zvezda ipak nije uspjela izboriti pobjedu protiv Galatasaraya. Momčad iz Istanbula odigrala je dobro drugo poluvrijeme i na krilima Arroya i Cartera otišla do pobjede.

Niti paklena atmosfera nije pomogla domaćinu koji je dugo bio u igri za pobjedu, ali Galatasaray je u zadnjih pet minuta uspio stvoriti visoku prednost i doći u konačnici do pobjede.

Dvije minute prije kraja susreta Arroyo je ubacio tricu za 69:59, u zadnjoj minuti Justin Carter dodao je 2+1 i susret je otišao na stranu gostiju. "Tri četvrtine bili smo u igri za pobjedu, ali nismo izdržali. Galatasaray je zasluženo slavio, do kraja je bio u utakmici i potvrdio se kao kvalitetna momčad. Moramo napredovati i izvući pouke iz ovog susreta", rekao je Nemanja Dangubić.

Vladimir Micov ubacio je 12 poena (6/12) kod gostiju, po 11 su dodali Martinas Počius (4/7) i Carlos Arroyo (4/11). Kod domaćina najraspoloženiji bio je Boban Marjanović s 18 poena (7/10) i sedam skokova.

Unicaja - Emporio Armani 77:84

Armani je još jednom pokazao svoju ćudljivu narav, ovaj put nije to bilo u negativnom već u pozitivnom smislu. Momčad koja je ove sezone varirala od očajnog do odličnog ovaj put odigrala je na visokoj razini i slavila u Malagi.

Unicaji nije pomoglo niti 18 skokova više, šut joj je bio na ispod 40 posto dok su gosti bili puno raspoloženiji i to je odlučilo. U drugom poluvremenu Armani je preuzeo kontrolu nad rezultatom i na kraju zaslužio pobjedu.

U posljednjoj dionici domaćin je došao na minimalan zaostatak 70:69, ali tricama je odmah uzvratio Linas Kleiza, milanska momčad se odvojila i priči je bio kraj.

Alessandro Gentile predvodio je pobjednika s 20 poena (7/11), Linas Kleiza je bio na 15 poena (5/10) dok je Joe Ragland ubilježio deset poena (3/5) i devet asistencija. Kod poraženih po 13 poena ubacili su Ryan Toolson (5/11) i Jayson Granger (4/11).

• Obrisan korisnik17.01.2015. u 11:01
    Onaj arroyo je stvarno igracina. Trrbao bi ukic malo pogledati danasnju tekmu galate i naucit nesto
  • iadera17.01.2015. u 07:08
    Znan da misliš na Spanoulisa. Ali, moj odgovor je Boby Marjanović. Njemu ju podvališ u reket i to je koš ili faul. Izgubit nemoš.
    iadera
  • narada10817.01.2015. u 00:27
    Zvezda je napravila velike stvari ove sezone, i ne vidim kako Radonjić neće biti trener godine u par natjecanja.