Katar nadvisio favoriziranu Sloveniju, Brazil do prvih bodova preko Bjelorusije

Iz Dohe:Jelena Bagarić • ponedjeljak, 19.01.2015.

Prvo malo iznenađenje u skupini A priredila je reprezentacija Brazila koja je svladala Bjelorusiju. U utakmici koja se igrala u dvorani Duhail Španjolska je s pola snage uvjerljivo pobijedila slabašni Čile. Posljednji je ponovo igrao domaćin Katar koji je nakon velike borbe ipak poražen od Slovenije.

Španjolska – Čile 37:16 (14:7)

Reprezentacija Španjolske zadržala je stopostotni učinak i nakon trećeg kola natjecanja po skupinama. S drugom postavom bili su uvjerljivo bolji od slabašnog Čilea. Početak susreta bio je obilježen velikim brojem tehničkih pogrešaka Španjolske pa je Čile zabio prvi pogodak u susretu. No brzo su se Španjolci konsolidirali, poveli i praktički riješili utakmicu nakon prvog poluvremena.

U drugom dijelu priliku su dobili i igrači iz prve postave da malo osjete utakmicu, a to je rezultiralo još većim vodstvom i potpunom slamanju čileanske reprezentacije. Najefikasniji Španjolac bio je Valero Rivera sa sedam postignutih pogodaka, dok su po tri za Čile postigli Javier Frelijj i Guillermo Araya.

Bjelorusija – Brazil 29:34 (12:16)

Malo iznenađenje dana napravili su rukometaši Brazila svladavši Bjelorusiju. Ovom pobjedom otvorili su si vrata osmine finala, a Bjelorusiju pak gurnuli korak dalje. Susret su bolje otvorili Bjelorusi vodstvom od 2:0, ali Brazilci su uspjeli izjednačiti i sredinom poluvremena. Vodili su sa 7:5, a do kraja poluvremena su to čak i povećali i na odmor otišli s četiri pogotka zalihe.

Brazilci su dobru igru nastavili i u drugom dijelu, te čak i povećali svoje vodstvo. Ipak, u 38. minuti Bjelorusi dolaze na samo pogodak zaostatka. To nije dugo trajalo jer su rukometaši Jordija Ribere ponovo otišli na pet pogodaka razlike koje su zadržali do samog kraja utakmice. Najbolji u redovima Brazila bili su Felipe Ribero i Fabio Chuffa s po osam pogodaka. Za Bjelorusiju po šest pogodaka postigli su Siarhei i Dzianis Rutenka te Dimitrij Nikulenkau.

Slovenija – Katar 29:31 (15:18)

U derbiju skupine A sastali su se domaćin Katar i Slovenija. Iako je Slovenija bila favorit na papiru, utakmice protiv domaćina uvijek su neugodne. Vodstvom su u utakmicu ušli Katarani, no Slovenci u 12. minuti izjednačuju, a tri minute kasnije vodili su 10:3. Katarani se nisu predali, već su uspjeli izjednačiti i do kraja poluvremena susret okrenuti u svoju stranu i na odmor otići s prednošću od tri pogotka.

Domaćini su i u nastavku nastavili s dobrom igrom, ali Slovenci su sve više počeli vršiti pritisak. Uspijevali su sustići rezultat na samo pogodak zaostatka, ali nikako nisu mogli izjednačiti. Konačno u 26. minuti preko Jure Doleneca dolaze do rezultata 28:28. Međutim, više od toga nisu uspjeli. Katar se ponovo odvojio na tri pogotka što Slovenci više nisu uspjeli sustići. Apsolutni junak Katara bio je Rafael Capote s 12 postignutih pogodaka, dok je Dolenec za Sloveniju bio najefikasniji s osam pogodaka.

• nidjo151020.01.2015. u 13:34
    To neeuropska uzmi s velikom rezervom s obzirom da imaju 8 kupljenih europljanao
    nidjo1510
  • ALGHAZANTH20.01.2015. u 12:31
    Uvijek je dobro vidjeti kada neka neeuropska momčad prođe dalje nego se očekuje ali da to zasluži svojom igrom. I puno jače reprezentacije kupuju igrače tako da je to problem većih razmjera a ne samo katarski. Ne vjerujem da ih suci mogu pogurati čak do polufinala jer takvu kvalitetu nemaju a u... [više na forumu]
    ALGHAZANTH
  • redscro19.01.2015. u 22:17
    Zašto ti je drago zbog njih? Kupili su pravo na organizaciju turnira, kupili su pola ekipe, kupuju navijače, kupit će možda i neko polufinale ako ne nalete na nekog prejakog. Protiv takvih bih navijao i da igraju protiv najgoreg neprijatelja.
    redscro
  • Obrisan korisnik19.01.2015. u 21:07
    Veeeeeliki kiks janeza. Katar je sa silnim plačenicim ozbiljna repka ali ipak nisam mislio da mogu dobiti slovence! Nama je bitniji bio okršaj brazila i bjelorusije i po svemu sudeći, ako osvojimo 1.mjesto u 1/8 finala idemo na brazil što je najbolja opcija!
  • ALGHAZANTH19.01.2015. u 20:11
    Nisam očekivao da Qatar može uzeti 2. mjesto u ovoj skupini ali sve se čini da će biti tako. Drago mi je zbog njih i nadam se da mogu dohvatiti i 1/4 finale jer će u osmini imati protivnika kojega se može proći.