Makedonija pobjedom nad BiH do trećeg slavlja na SP-u, Austrija i Tunis podijelili bodove

Iz Dohe:Danijela Lemaić • ponedjeljak, 19.01.2015.

Reprezentacija Makedonije nakon dva slavlja na Svjetskom prvenstvu u trećoj utakmici skupine B susrela se s Bosnom i Hercegovinom. U prvom poluvremenu bosanskohercegovački rukometaši dobro su se držali uz bok Makedoncima, no pred kraj drugog dijela pojačali su Makedonci i stigli do trećeg uzastopnog slavlja.

Bosna i Hercegovina - Makedonija 22:25 (11:13)

Reprezentacija Bosne i Hercegovine nakon polovičnog uspjeha iz dvije utakmice Svjetskog prvenstva u trećem kolu skupine B zaigrala je s ekipom Makedonije koja, pak, iza sebe ima stopostotan učinak. Susret vrlo dobro otvara Makedonija koja do sedme minute ostvaruje početnih 4:0. Prvi put do mreže kod Bosne i Hercegovine nalazi Muhamed Toromanović za 1:4, a kasnije je BiH dodatno pojačala tempo te u 15. minuti stigla na samo pogodak zaostatka (5:6). Samo tri minute kasnije Dejan Malinović zabija s linije sedam metara za izjednačenje (6:6). Makedonci su tada prebacili u višu brzinu te s dva uzastopna zgoditka prešli u vodstvo +2 (11:9), a tu prednost su zadržali i po odlasku na predah (13:11).

U nastavku susreta BiH je poravnala na 13:13. Započela je tada igra pogodak za pogodak koja se zadržala sve do 48. minute dvoboja kada na dva gola prednosti bježi Makedonija (21:19), a potom zgoditkom Kirila Lazarova s linije sedam metara i na +3 (22:19). Bosanskohercegovački reprezentativci zaprijetili su u 55. minuti kada su smanjili zaostatak na 21:22, no do posljednjeg sučeva zvižduka Makedonci su ponovno povećali na 25:22 što je ujedno bio i konačan rezultat. U redovima pobjedničke ekipe najefikasniji je bio Dejan Manaskov sa šest pogodaka, dok je na vratima Borko Ristovski zaustavio deset lopti. Kod BiH istaknuli su se Senjamin Burić i Dejan Malinović svaki s po četiri zgoditka, dok je vratarski tandem Benjamin Burić sakupio 17 obrana.

Austrija - Tunis 25:25 (14:15)

Reprezentacija Austrije i Tunisa u trećem kolu skupine B odigrale su izjednačeno. Obje ekipe dobro su ušle u susret, a do prvog odvajanja dolazi se u 11. minuti kada Austrija bježi na tri gola prednosti (6:3). Krenuli su u lov tada reprezentativci Tunisa te su do izjednačenja stigli deset minuta kasnije kada na 10:10 poravnava Haykel Mganem. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Amine Bannour zabija za 15:13, no prije samog odlaska na predah Raul Santos smanjuje zaostatak Austrije na 14:15.

Početkom drugog poluvremena Autrijanci su sustigli protivnike i poravnali na 17:17 nakon čega je krenula igra pogodak za pogodak u kojoj se minimalna prednost izmjenjivala kod obje ekipe. Borbeno i zanimljivo bilo je do samog kraja susreta, a u infarktnoj završnici posljednji napad Tunisa zaustavlja Nikola Marinović te tako osigurava podjelu bodova po isteku 60. minute. U ekipi Austrije istaknuo se Raul Santos sa sedam pogodaka, dok je vratar Nikola Marinović sakupio 14 obrana. U redovima Tunisa najefikasniji bio je Amine Bannour sa sedam golova, a vratarski tandem Magaiez-Majed zaustavio je deset lopti.

• Obrisan korisnik19.01.2015. u 23:59
    Druze mi smo protiv Irana vlegli opusteno, nijedan igrac se nije ni zamarao koliko cemo pobjediti vazno je bilo samo da se dobije, vasi su usli kako voz jednostavno Iran je odigrao dobro u prva dva kola i nisu ga podcenili jer su znali da je to opasno i to je dalo rezultat. Nije Iran merilo ni za... [više na forumu]
  • narada10819.01.2015. u 23:13
    super tekma između Austrije i Tunisa u kojoj će Tunis više žaliti šta nisu išli do kraja.
    narada108
  • Obrisan korisnik19.01.2015. u 23:10
    Jel ti to ozbiljno? Makedonija ima daleko bolju klupu? Mi sa b ekipom razmontiramo Iran a vi se mučite do kraja s njima. Nemam se namjeru raspravljati jer želim i Makedoncima kao i BIH da naprave dobar uspjeh na ovom prvenstvu ali daleko ste vi od nas, pa vi se mučite sa Iranom i BIH, koje su... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik19.01.2015. u 21:38
    druze ne znam sta te tera da mislis da je hrvatska toliko jaka u ovog trenutka makedonija ima daleko bolju klupu nego vas ako kod vas duvnjak ima slabu utakmicu kako kire kod nas danas hrvatska je kako vojska bez generala a i klupa iskreno nije nista posebno dok je nasa sastavena od rukometase koje... [više na forumu]