Austrija uvjerljivo do drugog slavlja na Svjetskom prvenstvu, Tunis bolji od BiH

Iz Dohe:Zvonka Keliš • srijeda, 21.01.2015.

Reprezentacija Austrije u sklopu četvrtog je kola Svjetskog prvenstva snage odmjerila s posljednjeplasiranom momčadi iz skupine, Iranom, te je od prve minute nametnula svoj tempo za konačno uvjerljivo slavlje s 12 pogodaka razlike. Uslijedio je potom i zanimljiv i borben susret BiH i Tunisa u kojima su nakon uzbudljivih 60 minuta pobjedu osigurali Tunižani.

Iran - Austrija 26:38 (13:18)

Momčad Irana, posljednjeplasirana u skupini B, ove je srijede snage odmjerila s ekipom Austrije koja je u susret s Iranom ušla s trećeg mjesta ljestvice s po jednom pobjedom, porazom, ali i remijem. Sjajno u susret kreće Austrija koja se odmah odvaja na potom nedostižnih 8:1. Uspio se tada na kratko razbuditi Iran kako bi još pokoji puta zatresao mrežu svoga suparnika, no do sredine prvoga poluvremena Austrija je sigurna i nastavlja graditi svoju prednost za vodstvo 13:5, dok do odlaska na odmor ipak lagano posustaje što Iran koristi kako bi stigao na minus pet na poluvremenu (13:18).

Nastavak susreta donio je iranskih minus četiri nakon čega iranski rukometaši ne posustaju već i dalje pokušavaju uhvatiti priključak. Međutim, koncentrirani su Austrijanci koji održavaju prednost (18:23), do završnice susreta odlaze i na vrlo dobrih 29:22 da bi na kraju slavili s uvjerljivih 38:26. Najefikasniji u redovima Austrije bio je Raul Santos s osam postignutih pogodaka, šest je dodao Robert Weber, Nikola Marinović sakupio je 14 obrana, dok je najbolji kod Irana bio Sajad Esteki sa sedam golova, a iranski vratari obranili su 14 lopti.

BiH - Tunis 24:27 (14:15)

Momčad Bosne i Hercegovine dobro je ušla u susret s Tunisom, koji se na ljestvici skupine B nalazi tik ispod nje s jednim neriješenim rezultatom te dva pretrpljena poraza, dok je BiH na četvrtoj poziciji s jednom ostvarenom pobjedom te također dva poraza. Nakon što Tunižani upisuju uvodnih 3:0, BiH nije trebalo dugo da uhvati priključak i učini susret itekako borbenim i zanimljivim. Puhali su za vrat rukometaši BiH svojim suparnicima već u narednih nekoliko minuta kada osiguravaju 5:6 i 7:8, a iako se Tunis potom odvaja i na +3, do poluvremena se uz izjednačenu igru na terenu dobrano muči sa svojim protivnikom te uspijeva osigurati tek minimalno vodstvo na isteku 30. minute (15:14).

Borbeno je bilo i u nastavku, naime, nakon novog izjednačenja za koje zaslužan biva Ivan Karačić, Tunis se još jednom odvaja i to na odličnih 19:15. Smanjuje tada svoj zaostatak opet BiH, stiže na minus jedan da bi do 55. minute preokrenula rezultat u svoju korist (24:22), ali i posljednjim minutama pokleknula te tada Tunis ubrzava ritam te serijom od pet pogodaka osigurava slavlje 27:24. Odličan je kod Tunisa bio Oussama Boughanmi sa sedam pogodaka, Hamza Majed obranio je 13 lopti, dok se kod BiH istaknuo Dejan Malinović s pet golova, a vratari Nebojša Grahovac i Benjamin Burić sakupili su 11 obrana.