Kronologija: Hrvatska se namučila s Brazilom, za jedan gol ipak u četvrtfinalu

Sportnet • nedjelja, 25.01.2015.

Najbolji hrvatski rukometaši u osmini finala Svjetskog prvenstva igrali su protiv Brazilaca.

Kraj Hrvatska - Brazil 26:25. Hrvatska je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.

26:25 (60') Santos smanjuje na -1 bombom iz daljine. Još 15 sekundi do kraja.

26:24 (60') Duvnjak u zadnji čas hrvatskog napada pogađa iz daljine. Brazil zove minutu odmora.

25:24 (59') Novo probijanje suđeno Brazilu. Ulazi se u zadnju minutu.

25:24 (58') Hrvatska je ostala bez rješenja u napadu i ostala bez lopte.

25:24 (57') Brazilcima se sudi prekršaj u napadu, ali onda i Hrvatskoj. Dug napad Brazila završava prijestupom.

25:24 (56') Ponovno je Karačić uspio pronaći put kroz brazilsku obranu.

24:24 (56') Slavko Goluža zove minutu odmora.

24:24 (56') Pozzer je progurao loptu ispod Ivića za još jedno izjednačenje.

24:23 (55') Još jedan gol Karačića u važnom trenutku.

23:23 (54') Kopljar se uspio probiti i zabiti gol, ali Brazil ekspresno pogađa preko Santosa.

22:22 (52') Ivić brani sedmerac Chiuffi.

22:22 (50') Karačić također iz daljine postiže vrlo važan pogodak.

21:22 (49') Gama s devet metara probija Alilovića.

21:21 (48') Kopljar je precizan s igračem više.

20:21 (46') Cardozo se probija kroz hrvatsku obranu i postiže pogodak, Čupić radi prijestup, a Štrlek iznuđuje isključenje Candida.

20:20 (44') Pacheco za prednost Brazila, no Duvnjak vraća Hrvatsku u egal.

19:19 (43') Dvije obrane Nascimenta, jedna Alilovića, te pogodak Game za još jedno izjednačenje.

19:18 (41') Kapetan Vori pogađa za +2, a Brazilcima ne prolazi "cepelin". No, potom prolazi Pozzer.

18:17 (39') Nascimento brani udarac Kopljara, a Ribeiro s crte dovodi Brazil na -1.

18:16 (38') Brazilci nikako ne mogu odigrati cijelu akciju u drugom poluvremenu, sve dok Patrianova nakon sedam i pol minuta igre nije ostao sam i smanjio rezultat.

18:15 (36') Silva je opalio preko gola, no i Hrvatska gubi loptu u napadu, nakon čega slijede još po jedna pogreška sa svake strane te obrana Alilovića i uspješna kontra Čupića.

17:15 (33') Štrlek s krila pa iz protunapada za hrvatsku seriju 4-0, nakon dvije nove pogreške Brazilaca. Minuta odmora za Brazil.

15:15 (32') Dobar blok Hrvatske te snalažljiva asistencija Vorija za prvi pogodak Gojuna i poravnanje.

14:15 (31') Duvnjak se probija kroz brazilsku obranu za jedan gol zaostatka Hrvatske.

Poluvrijeme Hrvatska - Brazil 13:15

13:15 (30') Čupić smanjuje vodstvo Brazila, ali izigrana je obrana Hrvatske i Ribeiro ostaje sam na crti, s igračem manje, a Bičaniću je suđeno probijanje. Minuta odmora za Brazil.

12:14 (29') Raspoloženi Nascimento brani sedmerac i Štrleku, dok Silva još jednom pogađa iz daljine.

12:13 (28') Nascimento zaustavlja i Čupića sa sedam metara, ali Alilović brani Patrianovim šut.

12:13 (26') Nascimento brani sedmerac Horvatu, a Silva "buši" Alilovića za hrvatskih -1. Slavko Goluža zove minutu odmora.

12:12 (25') Dobra akcija Hrvatske za Čupića na krilo, a Toledo promašuje šut iz daljine. No, istom mjerom vraća i Kopljar te otvara prostor Patrianovi za još jedno izjednačenje.

11:11 (23') Ivić ulazi na gol, ali Chiuffa ne griješi sa sedam metara.

11:10 (22') Brozović je zamijenio Vorija i na asistenciju Karačića zabio svoj prvi gol na utakmici.

10:10 (21') Izgubljena lopta Hrvatska, protunapad Brazila, pogodak Chiuffe.

10:9 (20') S druge strane, također sa sedam metara, Pacheco puca preko gola, ali zatim promašuju i Duvnjak, pa Hubner.

10:9 (18') Horvat je precizan sa sedam metara.

9:9 (17') Dvije uzastopne pogreške Čupića na krilu, i gol Brazila s igračem manje za vodstvo - strijelac je Silva. No, borbeni Vori s crte uzvraća svojim golom.

8:8 (15') Karačić je iznudio isključenje Ribeira, ali Brazil preko Santosa poravnava rezultat.

8:7 (14') Isključen je i Duvnjak, ali Brazilci ponovno gube loptu u napadu, već šesti puta. Voriju je suđen prekršaj u napadu, a prolazi Toledo i trese mrežu.

8:6 (13') S igračem manje, Almeida brani zicer Voriju, a Duvnjak potom zaustavlja napad Brazila. Štrlek zaključuje do kraja odigranu akciju Hrvatske.

7:6 (11') Čupić je promašio sedmerac, Gami je poništen pogodak zbog prekršaja u napadu, a Pacheco mora dvije minute na klupu.

7:6 (9') Nastavlja se gol za gol, ovoga puta Pozzer pa prvi puta Duvnjak, zatim Silva.

6:4 (8') Gama za Brazil, nova bomba Kopljara iz daljine.

5:3 (6') Pacheco pogađa iz sedmerca, Ribeiro iz protunapada, a Čupić na drugoj strani dodaje strijelcu Štrleku.

4:1 (5') Dvije obrane Alilovića za kontru Kopljara i povećanje hrvatskog vodstva.

3:1 (4') Silva smanjuje, ali Bičanić poslije još jedne brazilske pogreške u napadu uzvraća svojim drugim golom.

2:0 (2') Dvije pogreške Brazila, prečka Vorija u kontri, pa pogodak Bičanića.

1:0 (1') Kopljar iz daljine za vodstvo Hrvatske.

0:0 (1') Vori je ponovno u sastavu, no Stepančić ovoga puta ima zdravstvenih problema. Počela je utakmica.

Utakmica počinje u 19 sati po hrvatskom vremenu.