Bundesliga, 18. kolo, 30.01.2015, 20:30 h
Wolfsburg
Wolfsburg 4:1 Bayern
Bayern

Borna Rupnik • petak, 30.01.2015.

Drugi dio Bundeslige nije mogao početi bolje za drugoplasirani Wolfsburg, pobjedom nad prvoplasiranim Bayernom u odličnoj partiji i smanjenjem zaostatka na osam bodova.

Vodeći Bayern iz Münchena, koji tijekom jeseni nije izgubio niti jednu utakmicu, a primio je ukupno samo četiri gola, uvelike je pokvario svoju izvrsnu statistiku u samo 90 minuta. Na otvaranju drugog dijela prvenstva gostovao je kod prvog pratitelja Wolfsburga, primio još četiri gola, ostao praznih ruku, a u rezultatskom se zaostatku našao nakon samo četiri minute igre.

Tada je brzi protunapad domaćina, na dodavanje De Bruynea, zaključio nizozemski napadač Bas Dost, preciznim prizemnim udarcem.

Ni jedni ni drugi nisu se potom ustručavali krenuti prema protivničkom golu te su stvorili nekoliko izglednih situacija, a do novog je pogotka ponovno stigao Wolfsburg.

Igrale su se posljednje sekunde sudačke nadoknade prvog dijela, kada je Dost dočekao jednu odbijenu loptu na rubu kaznenog prostora i sjajnim je udarcem poslao u same rašlje nemoćnog Manuela Neuera.

Wolfsburg je vrlo dobro otvorio i nastavak, a loše je za Bavarce postalo još gore u 53. minuti, kada je ih je domaćin izigrao na svojoj polovici, a De Bruyne pobjegao obrani te hladnokrvno matirao njemačkog reprezentativnog vratara za 3:0.

No, gosti su uzvratili već u sljedećem pravom napadu, kada se Bernat probio po lijevoj strani, a nakon prvog udarca drugu mu je priliku servirao Naldo, što Španjolac nije propustio.

Taj je pogodak, kao i promašaj Arnolda glavom u čistoj prilici, vratio nadu Bayernu te su igrači Josepa Guardiole krenuli po drugi, a Robbena je iz slobodnog udarca izvrsnom obranom zaustavio Benaglio.

Potvrda pobjede Wolfsburga ipak je stigla u 73. minuti, kada je Arnold dugom loptom proigrao De Bruynea, koji vara Dantea i zakucava loptu pod Neuerovu prečku.

U završnici utakmice Pizarro je promašio gotovo prazan gol, ali njegov pogodak ionako ne bi više imao značajniji utjecaj na ishod vrlo dinamične i vrlo sadržajne utakmice u Wolfsburgu - Bundesliga se vratila u punom sjaju.

Ivan Perišić igrao je od prve minute za Wolfsburg, a zamijenjen je u 81. minuti. Ivica Olić vratio se u HSV dan prije utakmice. Utakmica je počela minutom šutnje za preminulog napadača Wolfsburga Juniora Malandu, mladog reprezentativca Belgije koji je život izgubio u prometnoj nesreći.

• serieA31.01.2015. u 09:37
    de bruyne je daleko bolji igrač od williana,vukovi su stvarno sastavili pravu momčad...bayern tu i tamo umire u svojo ljepoti i nemaju nikad plan B ,na duge staze su nedodirljivi ali u natjecanju kao liga prvaka nešto im nedostaje