Josip Piršljin • subota, 31.01.2015.

Hrvatski napadač Ivica Olić dobio je priliku odmah zaigrati za svoj novi klub HSV u prvom kolu nastavka Bundeslige, no nije mu uspio pomoći da izbjegne poraz protiv Kölna. Poraz je osjetio i Lakić čiji je Paderborn izgubio s čak 5:0.

Zinnbauer je odmah u prvom kolu proljetnog dijela Bundeslige uvrstio Ivicu Olića u početnu postavu HSV-a nakon što se hrvatski napadač vratio u klub za kojeg je već igrao. Olić je odradio cijelu utakmicu u špici, no HSV je nastavio s lošim predstavama iz jesenskog dijela prvenstva.

Hamburžani su ugostili Köln koji je uoči dvoboja imao samo dva boda više od njih. U prvom poluvremenu nije bilo golova niti na jednoj strani, a potom je u 62. minuti vodstvo gostima donio Marcel Risse. Domaći su nakon toga krenuli ofenzivnije prema golu Horna, no samo su primili još jedan gol. U 78. minuti posao na Volksparkstadionu završio je novim golom Risse.

Još jedan hrvatski napadač je debitirao za novi klub u Bundesligi. U prvu ligu vratio se Srđan Lakić, nastupa za Paderborn, no prvu utakmicu u dresu novog kluba htjet će što prije zaboraviti. Njegova je momčad u Mainzu izgubila s čak 5:0.

Odmah u šestoj minuti domaći su poveli preko Mallija i s rezultatom 1:0 se otišlo na predah. Isti je igrač povisio na 2:0 početkom nastavka, a Lakić je ušao u igru u 61. minuti. Paderborn je potom primio još tri gola, strijelci su bili De Blasis, Allagui i Geis iz jedanaesterca.

Schalke je, barem privremeno, skočio na četvrto mjesto tablice poslije pobjede nad Hannoverom. Za to je plavima bio dovoljan jedan pogodak koji je pao u 32. minuti, a precizan je bio Höger. Schalke je sačuvao tu minimalnu prednost do kraja iako je u 85. minuti Huntelaar dobio crveni karton.

Eintracht je lijepo počeo protiv Freiburga, poveo je preko Russa već u prvoj minuti, ali onda je u drugom dijelu primio četiri gola. Junak Freiburga bio je Petersen koji je upisao hat-trick, a jedan pogodak dodao je Darida. Stuttgart je ugostio Borussiju (M) i ostao bez bodova nakon gola Herrmanna.