Goluža: "Nemam što zamjeriti svojim igračima, ali protivnik je danas bio bolji"

Iz Dohe:Jelena Bagarić • subota, 31.01.2015.

U susretu za peto mjesto Hrvatska je propustila šansu za pobjedu, te se od turnira oprašta porazom. Goluža je izjavio kako je Danska zasluženo pobijedila, dok je danski izbornik Gudmundsson istaknuo kako su sretni s pobjedom, no žale za izgubljenom utakmicom protiv Španjolske.

Hrvatska je 24. Svjetsko prvenstvo završila porazom od Danske u utakmici za peto mjesto. Izbornik Slavko Goluža istaknuo je neke bitne trenutke iz utakmice koji su presudili: “Mislim da se utakmica prelomila u prvom poluvremenu kod 4:4 gdje smo imali dva vezana isključenja i Danska je otišla na 8:4. Poslije toga utakmica je bila u egalu. Nemam što zamjeriti svojim igračima, ali protivnik je danas bio bolji. Želim se svima zahvaliti na podršci koju smo imali, glavu gore i idemo dalje“, rekao je Goluža.

Iako on i njegovi suigrači doživjeli poraz, Manuel Štrlek istaknuo je i pozitivnu stranu osvojenog šestog mjesta: “Mislim da su ove posljednje dvije utakmice bile jako teške za obje momčadi. Danska i Hrvatska su imale veća očekivanja u ovoj turniru i obje reprezentacije su htjele osvojiti medalju. Za Hrvatsku je najvažnije da je uspjela izboriti kvalifikacije za Olimpijske igre. Ući ćemo u taj olimpijski ciklus, imamo još kvalifikacije za Europsko prvenstvo u Poljskoj, pa samo prvenstvo i onda će doći Olimpijske igre. Siguran sam da ćemo se dobro pripremiti za nadolazeće turnire“, rekao je Štrlek.

Islanđanin na klupi Danske Gudmundur Gudmundsson zadovoljan je igrom svoje reprezentacije u današnjem susretu, ali ipak ostaje žal što turnir završavaju sa samo jednim porazom i bez medalje: “Moram pohvaliti svoje igrače za zadnje dvije utakmice jer su se podigli nakon što smo izgubili od Španjolske u zadnje dvije sekundi. Pokazali smo karakter u zadnje dvije utakmice. Nije bilo lako, ali današnja utakmica je bila takva da smo igrali dobar rukomet svih 60 minuta. Zabijali smo iz kontre i imali smo dobre golmane. U napadu smo igrali dobro, ali kada dođete do devete utakmice igrači su umorni i teško je držati visok tempo. Ali mislim da su igrači obje momčadi to dobro izdržali. Izvukli smo najbolje iz sebe nakon poraza od Španjolske i razočarani smo što smo izgubili samo jednu utakmicu i peti smo.“

Mads Mensah Larsen istaknuo je kako je utakmica bila teška, ali da su vratari učinili razliku: “Mislim da je današnja utakmica bila izjednačena većinu vremena. Bilo nam je teško igrati protiv hrvatske 5-1 obrane, ali kad smo se skoncentrirali sve je krenulo nabolje. Green je bio dobar na golu, a u posljednjih sedam, osam minuta Landin je bio odličan. Praktički nismo trebali igrati obranu. Mislim da smo pokazali karakter i dobro je što smo završili turnir pobjedom protiv ekipe kao što je Hrvatska“, zaključio je Larsen.

SP 2015. - Završnica

za 5. mjesto

Hrvatska24:28Danska

• Obrisan korisnik01.02.2015. u 12:03
    Možda se Goluža poznavajući njegovu visoku razinu znanja i inteligencije nadao nekoj trici kojom bi se približili na -1, ali je onda u time-outu shvatio da je to ipak drugi sport i da nema 3 poena u rukometu. Ništa me nebi čudilo kod njega :D.
  • Croultras01.02.2015. u 08:43
    Četvtfinale sa Poljskom,Goluzi cijelo drugo poluvrijeme ne pada na pamet pozvati Timeout, 59:15 minuta kod stanja 24:28 protiv Danske,mozak Goluza uzima Timeout, ali ipak nije uspio u zadnjih 45 sekundi preokrenuti rezultat, nema šta,imali smo svih ovih godina genijalca na klupi...