Josip Piršljin • subota, 07.02.2015.

Dortmundska Borussia konačno je stigla do pobjede. Žuto-crni su bili uspješni u Freiburgu i makli su se sa zadnjeg mjesta na tablici. Na vrhu neće biti promjena jer su tri boda upisali i Bayern i Wolfsburg.

Navijači Borussije mogu malo odahnuti nakon što je njihova momčad došla do tek pete pobjede ove sezone. Kloppovi igrači gostovali su u Freiburgu gdje su pobijedili 3:0 i na taj način pobjegli sa samog dna bundesligaške tablice.

Za razliku od prošlih utakmica, žuto-crni su uspjeli zabiti vodeći pogodak relativno rano, u devetoj minuti. Tada je na asistenciju Aubameyanga strijelac bio Reus, a napadač Gabona je u drugom poluvremenu sam zabio dva pogotka i riješio utakmicu u korist sastava iz Dortmunda.

Nakon teškog poraza od Wolfsburga i remija sa Schalkeom, prvaci i lideri iz Münchena vratili su se pobjedama kod starog rivala Stuttgarta. Domaćin se nalazi pri dnu ljestvice i nije mogao ozbiljnije parirati Bayernu koji je s dva pogotka u svakom poluvremenu riješio pitanje osvajača tri boda.

Do vodstva su Bavarci došli pred kraj prvog dijela, u 41. minuti je Weiser asistirao Robbenu koji svladava Ulreicha. Deset minuta kasnije, odnosno početkom nastavka austrijski reprezentativac Alaba zabija za 2:0 što je uništilo nade Stuttgarta da mogu izbjeći poraz protiv vodeće ekipe prvenstva.

Razlika između prvog i drugog ostat će ista jer je i Wolfsburg bio uspješan na svom terenu. Na Volkswagen Areni gostovao je Hoffenheim koji se kući vraća s tri primljena pogotka. Za prvi je Dostu asistirao Andre Schürrle, najskuplje pojačanje Wolfsburga u svom debiju. U nastavku je De Bruyne dodao još dva gola i utakmica je završena s 3:0 za domaće. Ivan Perišić ovog puta nije konkurirao za dvoboj.

U okršaju Kölna i Paderborna mreže se nisu tresle, a hrvatski napadač Srđan Lakić je u igru ušao tek u 77. minuti. Hertha je u Mainzu slavila pogocima Hegelera i Beerensa u utakmici na kojoj su pokazana dva crvena kartona.