Larvik i Vardar uvjerljivi, Sävehof bolji od Metza

Jelena Bagarić • subota, 07.02.2015.

U petak i subotu odigrani su susreti drugog kola skupine 2 u Ligi prvakinja. Malo iznenađenje priredile su rukometašice Sävehofa svladavši Metz, dok su Larvik i Vardar na domaćem terenu došli do uvjerljivih pobjeda.

Metz Handball – IK Sävehof 22:25 (12:15)

Iako je Metz bio favorit na papiru, rukometašice švedskog Sävehofa u potpunosti su to demantirale. Šveđanke su se od početka nametnule i povele su s 5:1. Jeremy Roussel bio je prisiljen već u osmoj minuti pozvati time-out no niti to nije pomoglo. Sävehof je mirno priveo poluvrijeme kraju s tri pogotka prednosti.

Roussel je i u drugom poluvremenu tražio rješenje za dobru švedsku obranu i razbranjenu Filippu Idehn, ali nije uspijevao. Sävehof je i kroz drugi dio utakmice vodio s dva do četiri pogotka, a Metz niti na jedan način nije mogao ugroziti njihovo vodstvo. Najbolje u redovima švedskog prvaka bile su Ida Oden i Elin Karlsson sa po šest postignutih pogodaka, dok je za Metz isto toliko postigla Ana Gros.

Larvik – Viborg HK A/S 31:18 (18:10)

Desetkovani Viborg nije imao nikakve šanse protiv odličnog Larvika u norveško-danskom derbiju. Viborg je u Norvešku doputovao sa samo osam igračica od čega su u sastavu bile dvije vratarke. Larvik je tako već u prvom poluvremenu apsolutno slomio Viborg koji nije imao nikakve šanse za pobjedu. Danska ekipa je u nastavku postigla samo osam pogodaka, a dogodilo se i treće isključenje Louise Lyksborg u 43. minuti koja je kraj utakmice dočekala na tribinama.

Viborg je tako s igračem manje morao odigrati posljednjih 17 minuta susreta. Larvik je samo dovršio što je počeo na početku i završio utakmicu s uvjerljivih plus 13. Larvik je ovom pobjedom postao prva ekipa koja se plasirala u četvrtfinale Lige prvakinja. Najefikasnija u redovima Larvika bila je Linn-Kristin Riegelhuth Koren s pet postignutih pogodaka. Prvo ime desetkovanog Viborga bila je Isabel Gullden koja je postigla šest pogodaka.

ŽRK Vardar SCBT – Krim Mercator 41:30 (21:12)

Nakon pomalo šokantnog poraza u prvom krugu glavne faze Lige prvakinja, rukometašice Vardara vratile su se na pobjednički kolosijek. U drugom kolu uvjerljivo su bile bolje od slovenskog Krima koji je „pao“ već u prvom poluvremenu. „Brzi vlak“ iz Skopja pokazao je dominaciju već u prvih pola sata susreta kada je osigurao pobjedu.

Krim je nešto bolje zaigrao u nastavku, no Vardar nije dopustio ikakvo smanjenje zaostatka već upravo suprotno. Prednost od devet pogodaka s poluvremena na kraju je narasla na velikih plus 11. Najraspoloženija Vardarka bila je Jovanka Radičević s osam postignutih pogodaka. Andrea Penezić postigla je pet, a Maja Sokač dva pogotka. Slovensku ekipu predvodila je Tamara Mavsar koja je na svoj konto upisala osam pogodaka.