Bundesliga, 21. kolo, 13.02.2015, 20:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 4:2 Mainz 05
Mainz 05

Borna Rupnik • petak, 13.02.2015.

U Dortmundu se lakše diše. Učinkovitim nastupom u drugom poluvremenu, Kloppova je momčad pobijedila Mainz 4:2 i nastavila svoj bijeg s dna bundesligaškog poretka.

Nakon prošlotjedne pobjede u Freiburgu (3:0), kojom je prekinut niz bez osvojenog troboda, Borussia iz Dortmunda nadjačala je i goste iz Mainza na svom terenu te izašla iz zone ispadanja, s 22 boda na svom kontu.

Mainz, u kojemu je Jürgen Klopp proveo 12 igračkih i sedam trenerskih godina, poveo je protiv žuto-crnih već u prvoj minuti. Soto je iskoristio nespretnosti u domaćoj obrani i izbačenu loptu izvan kaznenog prostora poslao u gol.

S tih 0:1 otišlo se i na odmor, ali u 49. i 55. minuti uslijedio je preokret. Subotić je pogodio glavom na ubacivanje Schmelzera, a Reus na proigravanje novopridošlog Kampla.

Međutim, Mainz je uspio još jednom "smrznuti" domaće navijače. Već u idućem napadu Malli pogađa s ruba šesnaesterca za 2:2.

Borussia (D) se ipak nije dala smesti. U 71. minuti fantastičnu asistenciju Reusa koristi Aubameyang, da bi u 78. minuti Sahin zapečatio uspjeh. Mainzu je to bio drugi uzastopni poraz te ima samo bod više od sastava iz Dortmunda.

U sljedećem kolu Borussia (D) ide u goste Stuttgartu.

• etti14.02.2015. u 17:28
    Nema od 4. mjesta ništa, zaostatak je preveliki. Uhvatili bi ga možda sa svim pobjedama do kraja prvenstva, a zna se koliko je to realno, pogotovo za jednu tako konstantnu ekipu ove sezone :) Ako dođu do 6-7 mjesta mogu biti presretni
    etti
  • Obrisan korisnik14.02.2015. u 09:18
    jaka borussia, napokon puna samopouzdanjatakve asiste sharbini dijeli svaku utakmicu
  • balaspo14.02.2015. u 00:04