Josip Piršljin • subota, 14.02.2015.

Veoma uzbudljivo bilo je subotnje popodne u Njemačkoj. Čak 26 pogodaka palo je na pet utakmica, a najefikasnija bila je ona između Bayera i Wolfsburga u kojoj su na kraju sretniji bili gosti. Olićev HSV je, pak, doživio pravi "potop", primio je osam "komada" od Bayerna.

Bayern je na svojoj Allianz Areni priredio pravi show za vlastite navijače. Bavarci su jednostavno "pomeli" HSV čiji se igrači nisu snašli protiv sjajno raspoloženog Guardiolinog stroja. Dugo će ovu utakmicu sanjati češki vratar Jaroslav Drobny koji je čak osam puta vadio loptu iz svoje mreže.

Hrvatski napadač Ivica Olić bio je u početnoj postavi gostujućeg sastava, ali je u 23. minuti, pri rezultatu 2:0, signalizirao svojoj klupi da mora napustiti teren zbog ozljede. Do kraja prvog poluvremena Hamburžani su primili još jedan gol, a u nastavaku čak pet.

Teško je izdvojiti najboljeg pojedinca u redovima Bayerna, no ipak se istaknuo Robben kojem gosti nisu mogli stati na kraj. Nizozemac je zabio dva pogotka, a isto toliko su postigli i Götze i Müller. Još su po jedan dodali Lewandowski i Ribery, te je katastrofa HSV-a bila potpuna.

No, priča dana u Njemačkoj ipak će biti dvoboj Bayera i Wolfsburga. Tamo je palo čak i više golova, devet, no s puno neizvjesnijim tijekom utakmice. Hrvatskih igrača nije bilo na terenu BayArene, Ivan Perišić nije bio u kadru za ovaj susret, dok je Dario Krešić ostao na klupi. 45 minuta zato je dobio Švicarac hrvatskih korijena Josip Drmić.

Wolfsburg je poveo 3:0 već nakon pola sata igre i činilo se kako je na milimetar od pobjede. Dost je zabio dva gola, a Naldo jedan. Taj se rezultat održao sve do 57. minute kada je na scenu stupio Heung-Min Son. Korejac je u razmaku od pet minuta smanjio na 2:3, no ubrzo je Dost upotpunio hat-trick za 2:4.

Uporne Apotekare niti to nije demoraliziralo, u 67. minuti Heung-Min Son se treći put upisao u strijelce, a izjednačenje je konačno došlo pet minuta kasnije kada je na radost 30.000 navijača mrežu Benaglija pronašao Bellarabi. Ipak, sreća se pretvorila u veliku tugu jer je u trećoj minuti sudačke nadoknade sjajni Dost donio pobjedu Wolfsburgu 5:4.

Werder je odličnu formu potvrdio novom pobjedom. Peta u nizu u Bundesligi stigla je protiv Augsburga, bilo je 3:2. Lukiyama, Di Santo i Gebre Selassie su bili strijelci za domaće, a za goste su pogađali Klavan i Werner. Momčad iz Bremena polako se diže na tablici i uključuje se u borbu za Europu.

Borussia (M) je "iščupala" tri boda na svom terenu protiv Kölna. U sudačkom vremenu Xhaka je zabio za pobjedu, a slično je bilo i u Sinsheimu. Golovima Firmina i Sakaija Hoffenheim i Stuttgart su imali 1:1, no onda je za domaće u 93. minuti zabio Rudy.

• Obrisan korisnik14.02.2015. u 19:37
    Usp. Dvije utakmice 10 golova (Osijek i Lokomotiva)
  • Obrisan korisnik14.02.2015. u 19:31
    Hnl ima sasvim zadovoljavajuću kvalitetu s obzirom na uložene novce te, prvenstveno, nacionalan karakter iste. Nisu mi jasne ove usporedbe s ligama država koje su višestruko veće, mnogoljudnije i bogatije. Ipak, da nema ove mafije u nogometu i da dođe do ulaganja nekakvih novaca tko zna gdje bi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.02.2015. u 19:02
    i onda nek mi netko kaže da je ova liga dosadna :D S 0-3 na 4-5 lol
  • kroftek14.02.2015. u 19:00