Josip Piršljin • nedjelja, 15.02.2015.

Nogometaši Intera protiv Atalante su uzeli tri boda i to im je tek drugi put ove sezone u Serie A da su povezali dvije pobjede. Milan je još jednom razočarao svoje navijače, baš kao i Roma koja je protiv zadnje Parme odigrala samo 0:0.

Poslije slavlja nad Palermom u prošlom kolu, Nerazzurri su ovog puta bili bolji od Atalante na gostovanju. Time su igrači Roberta Mancinija skočili u gornju polovicu ligaške tablice.

Marcelo Brozović se ustalio u početnoj postavi Intera, dok je Mateo Kovačić ponovno bio na klupi, ali je u 68. minuti zamijenio strijelca i asistenta Shaqirija. Njegovim pogotkom iz jedanaesterca u drugoj minuti Inter je poveo.

Domaći su ipak poravnali nakon pola sata igre, ali prednost Interu na poluvremenu osigurao je Guarin. Kolumbijac je dobru igru "okrunio" i drugim pogotkom, u 63. minuti kojom su gosti praktički osigurali pobjedu. Desetak minuta nakon njega za konačnih 4:1 precizan je bio Palacio.

Milan je nastavio s blijedim igrama ove sezone, na svom je terenu ugostio Empoli koji se nalazi četiri pozicije niže, no svejedno ga nije uspio pobijediti. Iako su poveli, Rossoneri su u nastavku utakmice "pali" i dopustili su da gosti preuzmu inicijativu.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Milan je došao do početne prednosti. Nakon lijepe akcije Bonaventura je asistirao Destru i Milan je s prednošću otišao na odmor. U drugom dijelu Empolijevi igrači su se okuražili i počeli sve više prijetiti Diegu Lopezu, a do izjednačenja su došli u 68. minuti preko veterana Maccaronea. 1:1 je bio i konačni rezultat iako je Milan u završnici bio s igračem manje poslije crvenog kartona Diegu Lopezu.

Roma je pružila priliku Juventusu da joj pobjegne na devet bodova razlike na vrhu tablice Serie A. Giallorossi su ugostili posljednjeplasiranu i uvjerljivo najlošiju ekipu lige Parmu, ali je nisu uspjeli svladati. U 90 minuta nije bilo golova, te se Roma može polako početi opraštati od nada u naslov. U redovima Parme u zapisniku nije bilo hrvatskih igrača Marijana Ćorića i Martina Erlića.

Lazio se vratio u borbu za treće mjesto jer je u Udinama pobijedio domaćina 1:0. Jedini pogodak na Friuliju pao je u 23. minuti, s bijele točke bio je precizan Candreva, te Rimljani sada za Napolijem zaostaju pet bodova. Hrvatski igrači u Udineseu, Igor Bubnjić i Stipe Perica, ostali su na klupi, dok Franjo Prce nije bio u kadru Lazija.

Efikasan je bio okršaj Genoe i Verone na stadionu Luigi Ferraris. Palo je šest pogodaka, a s 4:2 slavili su domaći nogometaši. Poveli su autogolom Agostinija već u desetoj minuti, a samo dvije minute kasnije bilo je 2:0 poslije gola Nianga. Toni je smanjio, Niang opet uzvratio, a Toni još jednom zabio za 3:2. Ipak, Verona nije više mogla, pobjedu domaćih potvrdili su Bertolacci i Perotti. Hrvatski veznjak Ivan Martić ostao je na klupi Hellas Verone.

Duje Čop je proveo na travnjaku Olimpijskog stadiona u Torinu 65 minuta, ali nije se upisao u strijelce u remiju Torina i Cagliarija. Gosti su poveli preko Donsaha, a domaći poravnali golom El Kaddourija.