Sampdoria
Sampdoria 1:1(1:1) Genoa
Genoa

Josip Piršljin • utorak, 24.02.2015.

Odgođeni Derby della Lanterna ponudio je veliku borbu na terenu, no ne i pobjednika. Pala su dva gola na svakoj strani u kratkom razmahu čime će Sampdoria i Genoa ostati izjednačene na tablici.

Gradski derbi između Sampdorije i Genoe, poznat i kao Derby della Lanterna, odigran je ovog utorka nakon što je prvotni termin u subotu morao biti odgođen zbog nevremena.

Okršaj gradskih rivala bio je zanimljiviji i zbog pozicija momčadi na tablici. I Sampdoria i Genoa su uoči dvoboja imale 35 bodova i u borbi su za Europu. Ostat će izjednačene jer je utakmica na stadionu Luigi Ferraris završila 1:1.

Pogodak koji je razveselio crveno-plavu stranu Genove pao je u 17. minuti. Strijelac je bio Iago Falque na asistenciju Nianga, no radost "gostiju" nije predugo trajalo.

Samo dvije minute kasnije Mihajlovićeva ekipa je izjednačila na 1:1, precizan je bio Brazilac Eder. Iako je bilo još prilika na svakoj strani, rezultat se nije mijenjao do kraja. Sampdoria je tako upisala i petu utakmicu zaredom u prvenstvu bez pobjede.