Branimir Korać • ponedjeljak, 02.03.2015.

U susretu 15. kola ukrajinskog prvenstva Dnipro je kao domaćin visoko svladao momčad Volyna s 5:0. U golijadi momčadi iz Dnipropetrovska pogodak je postigao i Nikola Kalinić...

Dnipro je vrlo loše završio prvi dio sezone, imao je pet utakmica u nizu bez pobjede i slast pobjede nije osjetio još od 19. listopada kada je bio bolji od Čornomoreca s 2:1.

S vrha lige i vodeće pozicije skliznuo je na treće mjesto i u nastavak sezone ušao je s ciljem povratka na pobjedničke staze i održavanja koraka sa Šahtarom koji trenutno drži drugu poziciju s tri boda prednosti.

Prvi protivnik u nastavku sezone bio je Volyn protiv kojeg nije bilo krivog koraka.

Već u 17. minuti Dnipro je stigao do vodstva pogotkom Konopljanke da bi u završnici prvog poluvremena Ksjonz povisio na 2:0.

Nikola Kalinić puno se trudio i pokušavao, a do pogotka je napokon došao u 50. minuti kada je povisio na 3:0 i praktički riješio sve dvojbe oko pobjednika.

Igru je napustio u 77. minuti kada ga je zamijenio Seleznjov, a u završnici susreta Blizničenko i Zozulja postavili su konačnih 5:0.