Niko Rukavina • srijeda, 04.03.2015.

U vrlo sadržajnom kolu svi favoriti su upisali pobjede. Minimalne gostujuće otišle su na stranu Chelseaja, Manchester Uniteda i Arsenala, a na domaćem terenu slavili su Manchester City, Liverpool, Tottenham i Stoke.

Manchester City – Leicester City 2:0

Manchester City svladao je na domaćem terenu posljednji Leicester koji je produžio seriju bez pobjede u Premiershipu. Andrej Kramarić se tri put našao u prigodi za pogodak, a zamijenjen je u 57. minuti.

Na početku utakmice Manchester City je zaprijetio preko dvojca iz Obale Bjelokosti, Wilfrieda Bonyja, koji je prvi put startao, i Yaye Tourea. Što je poluvrijeme više odmicalo, to su domaćini više pritiskali Lisice. Kod Manchestera najopasniji je bio Bony, a na drugoj strani se Kramarić dva puta također našao u izglednim prigodama za postizanje pogotka.

Građani su uspjeli slomiti otpor Leicestera neposredno pred odlazak na odmor. Kombinirali su David Silva i Aleksandar Koralov, Bony je pucao u blok, a lopta se odbila do Silve koji je iz blizine uspio zabiti za vodstvo domaćina.

Na početku nastavka Jesus Navas je odlično uposlio Bonyja koji iz izgledne situacije puca traljavo pored gola. Kramarić je potom izborio slobodni udarac na samom rubu kaznenog prostora iz kojeg je pucao jako dobro no lopta je pogodila vanjski dio mreže. Ubrzo je Agüero zaprijetio glavom, no Mark Schwarzer je bio priseban.

Schwarzer je kasnije paradom skinuo i udarac Tourea, a veliku prigodu za Leicester u 75. je imao Riyad Mahrez koji je pogodio stativu. Ipak, sve dvojbe oko pobjednika riješio je James Milner u 88. na asistenciju Navasa.

West Ham United – Chelsea 0:1

Chelsea je pobjedom u gradskom derbiju na Upton Parku produžio krizu West Hama čija se serija bez pobjede sada produžila na šest utakmica. Čekićari nisu bili loši, pogotovo u nastavku utakmice, ali je na kraju minimalnu pobjedu odnijela vodeća momčad lige.

Prvu prigodu na utakmici imao je Diego Costa kada je iz dobre situacije pucao preko gola. Ubrzo je uzvratio i West Ham, međutim, udarac Cheikhoua Kouyatea obranio je Thibaut Courtois.

Chelsea je došao do na kraju se ispostavilo jedinog pogotka na utakmici u 22. preko Edena Hazarda koji je na četiri metra od gola dočekao Ramiresov centaršut i glavom zabio za vodstvo Bluesa. Do kraja poluvremena obje ekipe imale su po jednu dobro prigodu, no rezultat se nije mijenjao.

Nastavak utakmice je odlično počeo za West Ham koji je propustio dvije jako dobre šanse, no Ramires je mogao riješiti utakmicu ali mu je prvi udarac odsjeo na vratnici, a potom je i Adrian odlično obranio njegov pokušaj glavom. Iako je West Ham do kraja utakmice pružio vrlo dobru igru, rezultat se nije mijenjao i Bluesi su zadržali prednost od pet bodova (s utakmicom manje) pred Manchester Cityjem.

Newcastle United – Manchester United 0:1

Crveni Vragovi uspjeli su slomiti otpor tvrdog Newcastlea pogotkom Ashleyja Younga u 89. minuti utakmice nakon velike greške golmana domaćih, Tima Krula.

U prvom dijelu najopasniji kod Manchestera bili su Marouane Fellaini i Wayne Rooney, dok su domaćini prijetili preko Michaela Williamsona i Papissa Cissea.

Vrlo je dobro Manchester United otvorio nastavak utakmice, no pritisak im nije urodio plodom. Poslije se utakmica malo smirila, a svoje prigode nisu iskoristili Cisse i Ayoze Perez.

Manchester United je veći dio utakmice bio bolja momčad na terenu, a sreća ih je pomazila u smiraj dvoboja kada je Krul neoprezno dodao loptu Youngu kojemu nije bilo teško zabiti za vrlo važna tri boda svoje momčadi na teškom gostovanju na St. James' Parku.

Queens Park Rangers – Arsenal 1:2

Arsenal je s 2:1 bio bolji od QPR-a na Loftus Roadu. Sva tri pogotka pala su u nastavku utakmice. Niko Kranjčar za svoju je momčad u igru ušao u 56. minuti utakmice.

Prvi dio prošao je u znaku QPR-a koji je imao nekoliko izglednih prigoda za postizanje pogotka, ali je u samoj završnici prvog poluvremena veliku prigodu za Arsenal propustio Santi Cazorla.

U nastavku je također bilo zanimljivo s obje strane, no Arsenal je došao do prednosti preko Olivera Girouda u 64., a pet minuta kasnije je Alexis Sanchez, nakon što je propustio dvije dobre prigode, udvostručio prednost nakon solo prodora.

Počasni pogodak za domaćine zabio je Charlie Austin, njihov najbolji strijelac, sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 82. minuti utakmice. No, QPR do kraja nije imao snage za poravnanje.

Liverpool – Burnley 2:0

Nogometaši Liverpoola nastavili su s odličnom formom u Premiershipu i upisali su 12. utakmicu bez poraza te su nastavili lov na mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Burnley pak ne zna za pobjedu sedam utakmica te se nalazi na pretposljednjem mjestu Lige.

Prvi dio prošao je u znaku dominacije Liverpoola, a nakon što je Jordan Henderson u prošlom kolu zabio supergol Manchester Cityju, danas je zabio još jedan izvrstan pogodak kada je s ruba kaznenog prostora neobranjivo opalio iz voleja u kut gostujućeg gola.

Dominaciju Liverpoola potvrdio je Daniel Sturridge glavom u 51. Henderson se ovaj put našao u ulozi asistenta te je sjajnim centaršutom pronašao Sturridgea između dvojice braniča Burnleya.

Tottenham – Swansea 3:2

Nogometaši Tottenhama nadigrali su i slavili protiv neugodnog Swanseaja s 3:2 na White Hart Laneu. Spursi su čitavu utakmicu bili bolja ekipa, a Swansea je konačni rezultat postavio u posljednjoj minuti utakmice.

Prvi dio završio je rezultatom 1:1. U vodstvo je Tottenham doveo Nacer Chadli u 7. minuti, a izjednačio je Ki Sung-Yong u 19. Do 60. minute Tottenham je imao prednost od 3:1 pogocima Ryan Masona i Andros Townsenda, Gylfi Sigurdsson je u 90. samo ublažio poraz.

Stoke – Everton 2:0

U dosta tvrdoj utakmice bez velikih prigoda, Stoke je na domaćem terenu bio bolji od Evertona i ovom pobjedom skočio je na osmo mjesto tablice. Stoke je pogotke raspodijelio u oba poluvremena.

U vodstvo su domaćini došli u 32. preko Victora Mosesa glavom na asistenciju Phillipa Bardsleyja , a konačni rezultat postavio je Mame Diouf u 84. nakon što je Marko Arnautović pogodio stativu, a lopta se odbila Dioufu na nogu.

• h-tomek05.03.2015. u 09:29
    Uh, bit će velika borba za mjesta u Ligi prvaka. Liverpool se poboljšanjem forme skroz vratio u igru, a bome ni Southampton nije daleko. No, pitanje je mogu li oni pratiti korak vodećih do kraja sezone.
    h-tomek
  • qvestor05.03.2015. u 09:01
    Rooney u špici nije zabio gol al je pritiskao golmana koji je napravio grešku nakon koje je Utd zabio, sad će ga valjda opet Van Gaal vratit u vezni red