Benteke iz penala u 94. za prekid crnog niza Ville, Jelavićeva momčad osvojila bod protiv Sunderlanda

Niko Rukavina • utorak, 03.03.2015.

Aston Vila prekinula je crnu seriju svladavši u Birminghamu WBA pogotkom Bentekea iz penala u 94. minuti utakmice. Southampton se vratio na pobjednički kolosijek domaćim trijumfom nad Crystal Palaceom, a Jelavićev Hull nije uspio na domaćem terenu osvojiti sva tri boda protiv Sunderlanda.

Aston Villa prekinula je niz od sedam poraza i 12 utakmica u nizu bez pobjede te je pogotkom iz kaznenog udarca u 94. minuti utakmice došla do pobjede protiv West Bromwich Albiona.

Villa je nadigrala goste u svim aspektima igre. U prvom dijelu dopustili su gostima samo jedan udarac na gol, a poveli su u 22. kada se Gabriel Agbonlahor sjurio iskosa prema golu Bena Fostera i poentirao za vodstvo kluba iz Birminghama.

U završnici prvog dijela Fabian Delph je pogodio stativu, a gosti su uspjeli izjednačiti u 66. iz jednog udarca u okvir domaćeg gola. Joleon Lescott glavom je spustio loptu nakon kornera, a Saido Berahino iz blizine zabio za 1:1.

Kada se činilo da će se niz bez pobjede Aston Ville produžiti na 13 utakmica, Foster je u sudačkoj nadoknadi srušio Matthewa Lowtona, a iz penala je precizan bio Christian Benteke za barem privremeni bijeg iz zone ispadanja.

Nogometaši Hulla remizirali su na domaćem terenu protiv Sunderlanda. Domaćini su imali prednost sve do 77. minute kada je Jack Rodwell poentirao za izjednačenje. Nikica Jelavić igrao je do 73. minute utakmice.

U prvom dijelu domaćini su bili bolji. Hull je poveo u 15. preko Damea N'Doyea koji se dobro snašao nakon asistencije iz kornera Toma Huddlestonea. U nastavku utakmice Sunderland se oslobodio i preko Rodwella došao do vrijednog boda u borbi za opstanak.

Southampton je prekinuo niz bez pobjede od tri utakmice i na domaćem terenu je s minimalnih 1:0 svladao Crystal Palace. Jedini pogodak na utakmici zabio je Sadio Mane u 83. minuti nakon odbijanca.

Southampton je bio bolja momčad, pogotovo u prvom dijelu, i na kraju su zasluženo pobijedili, iako je najveću prigodu na utakmici imao Palaceov Wilfried Zaha koji je u 55. minuti pogodio stativu.