Sportnet • srijeda, 04.03.2015.

Paris Saint Germain pobijedio je Monaco u četvrtfinalnoj utakmici Francuskog kupa rezultatom 2:0. Već u trećoj minuti utakmice protivničku mrežu zatresao je Luiz, a vodstvo je povećao Cavani početkom drugog poluvremena.

Parižani su ponovno na teren istrčali bez suspendiranog Ibrahimovića koji je propustio drugu utakmicu protiv Monaca. U nedjelju je Monaco ugostio PSG u 27. kolu francuske Ligue 1, a utakmica je završila 0:0. Umjesto Ibre, napad je, kao i danas, predvodio Cavani, a hrvatskog vratara Subašića danas je zamijenio Stekelenburg.

Domaćini su stigli u vodstvo već u trećoj minuti. Lavezzi je izveo udarac iz kuta, a najviši u skoku bio je Brazilac Luiz, koji je glavom loptu usmjerio u gol. Priliku za izjednačenje imao je Traore u 19. minuti. Izveo je slobodan udarac, ali loptu je uputio u prečku.

Do kraja prvog poluvremena, obje momčadi imale su nekoliko prilika za pogodak, ali nisu ih realizirale. Najizgledniju je u 36. minuti ponovno imao Traore koji je pucao u donji lijevi kut, ali lopta je otišla ravno u ruke Doucheza.

Početkom drugog poluvremena, u 52. minuti Blancova momčad je povećala vodstvo. Verratti je dodao loptu Cavaniju koji se nalazio u šesnaestercu. Cavani je pucao, a lopta se od vratnice odbila u gol i PSG je povećao rezultat na 2:0.

Stekelenburg je odlično obranio pokušaj Pastorea četiri minute prije kraja drugog poluvremena. Vratar Monaca zaustavio je loptu koja je mogla završiti u sredini mreže i podebljati već sigurnu pobjedu Parižana.