Borna Rupnik • subota, 07.03.2015.

Pobjeda Bayerna i poraz Wolfsburga označili su novi korak prema naslovu prvaka Guardiolinih nogometaša, a pobjedama su se vratili Schalke i Werder. Na terene se vratio Ivica Olić, a njegov HSV zaustavio je pobjedničku seriju Borussije (D).

Hannover, koji u 2015. godini još ne zna za pobjedu, uspio je povesti protiv vodećeg Bayerna u 25. minuti, kada Dante nije uspio zaustaviti Kiyotakea, koji zaključio brzu akciju domaćina za 1:0. No, Alonso je odmah uzvratio lijepim pogotkom iz slobodnog udarca - unatoč tome što se pri izvođenju poskliznuo.

Dante je potom morao ustupiti mjesto Lewandowskom, koji je 61. minuti iznudio kazneni udarac za Bavarce. U vodstvo Bayerna pretvorio ga je Müller. Isti je igrač potvrdio pobjedu Bayerna, u 73. minuti, glavom na ubačaj Riberyja.

U dvoboju HSV-a, koji još uvijek pokušava odmaknuti najugroženijima, i "zagrijane" dortmundske Borussije, u prvu se postavu Hamburžana poslije ozljede vratio Ivica Olić. Olić je odigrao svih 90 minuta, ali gledatelji nisu mogli uživati u previše atraktivnom nogometu. Domaća je obrana osujetila sve, uglavnom jalove pokušaje žuto-crnih i na semaforu je naposljetku ostalo 0:0.

Ivan Perišić zbog ozljede još uvijek ne konkurira za sastav Wolfsburga, koji je gostovao kod Augsburga. Ključni se trenutak zbio u 63. minuti, kada je Benaglio obranio jedanaesterac Werneru, no Kohr je bio prvi na odbijenoj lopti i sproveo je u mrežu.

Nakon tri kola bez pobjede, Schalke je bez većih poteškoća odradio posao protiv Hoffenheima. U 17. minuti Fuchs je pogodio na ubacivanje Högera, a u 41. te zatim u 53. minuti Meyer na asistencije Choupo-Motinga, a sva su tri pogotka pala nakon Schalkeovih akcija s desne strane. Volland je ublažio poraz gostiju.

Pobjedama se vratio i Werder iz Bremena, a sjajan je pogodak Freiburgu u 35. minuti postigao Di Santo.

U posljednjoj utakmici dana Mainz i Borussia (M) odigrali su neriješeno, 2:2. Nakon dva pogotka Raffaela za goste, Geis i Okazaki osigurali su u 73. i 77. minuti bod domaćinu.