Real Madrid u posljednjim trenucima do pobjede u Badaloni, Barceloni poraz kod Cedevitinog protivnika

Branimir Korać • nedjelja, 08.03.2015.

23. kolo ACB lige donijelo ne nekoliko neizvjesnijih susreta, prije svih derbi u Badaloni gdje je Joventut ugostio Real Madrid. Madriđani su na kraju tijesno slavili ubačajem Sergija Rodrigueza...

Madridski Real u posljednjim sekundama uspio je doći do pobjede na gostovanju u Badaloni. Madriđani su uspjeli u drugom poluvremenu izbrisati minus u kojem su se našli i preokrenuti 13 poena zaostatka. I pet minuta prije kraja domaćin je bio u prednosti, vodio je 76:69 da bi Madriđani uzvratili serijom 11:0 i okrenuli susret u svoju korist.

Savane i Vidal vratili su Joventut i poravnali s linije slobodnih bacanja na 80:80 da bi dvije sekunde prije kraja Sergio Rodriguez izborio slobodna bacanja i ubacio jedno što je bilo dovoljno za pobjedu.

Po 14 poena kod pobjednika ubacili su Rodriguez (3/9) i Sergio Llull (4/8) dok su kod domaćina bolji od ostalih bili Sergi Vidal s 14 poena (1/8), osam skokova i pet asistencija te Alberto Miralles s 13 poena (4/7) i osam skokova. Goran Suton za 21 minutu ubacio je devet poena (3/10 za dva, 1/2 za tri) uz šest skokova.

Protivnik Cedevite u Eurokupu svladao je Barcelonu sa 76:70 preokretom u drugom poluvremenu. Krajem treće i početkom četvrte četvrtine Gran Canaria je preuzela kontrolu nad utakmicom i otišla do pobjede. U posljednjoj minuti Barcelona je zaostajala tri poena, trice su pokušali ubaciti Thomas i Oleson, nisu bili precizni i Gran Canaria je uspjela sačuvati prednost.

Albert Oliver predvodio je domaćina sa 17 poena (6/11, trica 5/8) dok je Tomas Bellas dodao 15 poena (6/10). Kod Barcelone Marcelinho Huertas ubacio je 16 poena (7/11), Justin Doellman 14 poena (6/11) uz osam skokova. Ante Tomić za 21 minutu upisao je deset poena (5/9 za dva) uz šest skokova dok je Mario Hezonja za 17 minuta dodao pet poena (0/2 za dva, 1/3 za tri) i pet skokova.

Neočekivano visok poraz upisao je Bilbao koji je gostovao u Murciji. Domaćin je odnio pobjedu s čak plus 26 uz tricu 12/22 dok su gosti za tri poena šutirali 4/24.

Thomas Kelati bio je najefikasniji s 19 poena (7/9, trica 5/7), Scott Bamforth dodao je 15 poena (5/10), a Augusto Lima 12 poena (5/6) uz šest skokova. U gostujućem sastavu Marko Todorović ubacio je 15 poena (6/9) i uhvatio 14 skokova.

Novi poraz upisala je Valencia koja je u susretu slabih obrana izgubila od Zaragoze na svom parketu 109:106. 15 ubačenih trica i općenito šut iz igre iznad 60 posto pomogli su gostima da dođu do pobjede. Stevan Jelovac ubacio je 24 poena (7/11), a Chris Goulding 20 poena (7/12, trica 5/8), a kod Valencije Pablo Aguilar ubacio je 29 poena (11/13, trica 6/8) uz šest skokova dok je Pau Ribas dodao 20 poena (6/10) uz 11 asistencija. Krešo Lončar nije ulazio u igru.

• narada10808.03.2015. u 20:29
    vrlo loša završnica Barcelone, a vrlo dobra (klasična) Madrida. Za moj ukus vidim previše blokova nad igračima Barcelone, dok oni sami se baš i ne istaknu sa puno blokova u sopstvenoj obrani. Nadam se da Pascual neće nijekati taj element igre, koji je npr. danas bila prevaga, uz tu seriju trica. A... [više na forumu]