Šakićeva Manresa iznenadila Unicaju i pomogla Real Madridu

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.03.2015.

Iznenađenje 23. kola Lige Endese dogodilo se u Manresi gdje je domaća La Bruixa svladala do ovog kola vodeću Unicaju te ju smijenila s vrha ljestvice...

Posljednjeplasirana Manresa ugostila je vodeću Unicaju i priredila iznenađenje. Iako su svi očekivali pobjedu gostiju, jubilarnu 20., Manresa je pokazala da se ne predaje i stigla do važne pobjede.

Za razliku od Unicaje koja s Real Madridom vodi borbu za vodeću poziciju. Manresa je u teškoj situaciji i sada je u društvu još tri momčadi na dnu ljestvice s po šest pobjeda. Jasno, svaka pobjeda za svaku od ovih momčadi može biti vrijedna ostanka u ligi.

Od početka je domaćin bolje zaigrao, prednost je konstantno podizao, a kada je u drugom dijelu otišao na 61:39 u 27. minuti, gosti su postali svjesni da će teško do preokreta.

Ipak, nervoza i strah od pobjede nagrizali su prednost domaćina, Unicaja je podigla igru i u završnici dobila priliku i za poravnanje. Kod 78:76 Ryan Toolson je uzeo stvari u svoje ruke, pokušao poravnati, ali naletio je na blokadu Hasana Rizvića. Kada je Ben Dewar ubacio dva slobodna bacanja na drugoj strani, priči je bio kraj.

Dewar je predvodio Manresu s 19 poena (5/10, trica 5/9), Davin White je dodao 15 (5/11, trica 5/9) i devet asistencija, a Željko Šakić za 30 minuta 11 poena (2/4 za dva, 0/4 za tri, 7/9 slobodna) uz pet skokova. Kod Unicaje Toolson je ubacio 19 poena (6/12, trica 5/8).