Bundesliga, 25. kolo, 14.03.2015, 18:30 h
Borussia Dortmund 0:0 Köln
Köln

Köln izdržao u Dortmundu i ostavio Borussiju bez postignutog pogotka

Branimir Korać • subota, 14.03.2015.

Dortmundska Borussia drugo kolo zaredom odigrala je bez pogodaka. Nakon što je u prošlom kolu u Hamburgu odigrala 0:0 s domaćim HSV-om, sada je i na svom travnjaku završila s istim rezultatom dvoboj protiv Kölna...

Nogometaši Kölna mogu biti zadovoljni raspletom susreta u Dortmundu. Borussia je počela igrati bolje u odnosu na prvi dio sezone, pokazuje to i ljestvica, međutim protiv Kölna nije mogla do pogotka.

Za skok na ljestvici velike zasluge nosi Marco Reus koji je postigao četiri pogotka u pet susreta, tražili su ga suigrači konstantno i u ovom dvoboju, međutim ovaj put nije bio tako raspoložen.

Domaćin je imao inicijativu i bio bolji protivnik, međutim nije uspio realizirati neku od prilika koje je stvorio, ali ako ništa drugo, barem je šestu utakmicu zaredom ostao neporažen te nije dopustio Kölnu da ga prestigne na ljestvici.

U prvom poluvremenu većih prilika nije bilo, Borussia je u početku prijetila preko Subotića nakon prekida i tek u drugom poluvremenu bila je nešto opasnija.

Prilika utakmice stigla je u 66. minuti, Marco Reus nalazio se na samo nekoliko metara od gola, ali njegov pokušaj dobro je obranio vratar Timo Horn i spriječio vodstvo.

Köln je tako ostao neporažen na Signal-Iduni i ostao je na tek bod iza Borussije.