Josip Piršljin • subota, 14.03.2015.

U Njemačkoj ništa novo što se tiče Bayernovih utakmica. Bavarci i dalje "gaze" sve pred sobom, ovog puta žrtva je bio Werder. HSV je također uvjerljivo poražen, a bod je u Berlinu uspio "iščupati" Schalke.

Na putu prema osvajanju novog naslova u Njemačkoj Bayernu ne može nitko ništa. Guardiolina momčad je poslije slavlja u Ligi prvaka protiv Šahtara 7:0 gostovala u Bremenu i bila nešto manje uvjerljiva - 4:0. Odličnu utakmicu odigrao je Müller koji je jednom zabio i dva puta asistirao.

Werder je uspio izdržati do 24. minute da ne primi pogodak. Tada je na scenu stupio Müller dovevši svoju momčad u vodstvo, a do kraja prvog poluvremena još je precizan bio i Alaba. Potvrdu pobjede u nastavku susreta donio je Lewandowski s dva pogotka čime će skočiti na treće mjesto na listi najboljih strijelaca Bundeslige.

Nakon odlične predstave na Santiago Bernabeu, Schalke je gostovao u Berlinu na Olimpijskom stadionu. Domaća Hertha bila je blizu pobjede protiv favoriziranog suparnika, no u zadnjim trenucima je ispustila dva boda. Ben Hatira je zabio za 1:0 domaćih, a poravnao je Sane. Potom je uslijedila uzbudljiva završnica kada je u 81. minuti novu prednost Herthi donio Haraguchi, ali u sudačkoj nadoknadi zabija i Matip za Schalke.

HSV je u Sinsheimu bio gost Hoffenheimu i izgubio je uvjerljivo 3:0 čime će ostati vrlo blizu zone ispadanja. Hrvatski napadač Ivica Olić igrao je cijelu utakmicu za Hamburžane. Nakon crvenog kartona vrataru Drobnyju, iz penala je prvi gol zabio Polanski, a isti je igrač strijelac i u 81. minuti za 2:0. Priču je završio Rudy par minuta prije kraja.

Eintracht je s visokih 4:0 bio bolji od Paderborna i još uvijek je u borbi za europske pozicije. U prvom dijelu precizni su bili Meier i Stendera, dok su u nastavku zabijali Aigner i Valdez. Hrvatski napadač Srđan Lakić dobio je drugo poluvrijeme za Paderborn.

Jedinu gostujuću pobjedu odnio je Mainz koji je s 2:0 svladao Augsburg na SGL Areni. Po gol u svakom poluvremenu bio je dovoljan Schmidtovim igračima za tri boda, a strijelci su bili Okazaki i Ja-Cheol Koo.

• cameosis14.03.2015. u 21:45
    fc münchenu opet suci pomažu, čisti penal za werder nije s viran, odnosno poništen gol. eintracht opet gazi.
    cameosis
  • narada10814.03.2015. u 20:28
    povjerenje koje se u Schalke-u pokaže Wellenreutheru polako postaje bizarno, ako ne i smješno. Igraju utakmice za „evropska mjesta", i to protiv slabašne ekipe, i onda na kraju gube dva boda zbog golova koja idu na njegov račun.
    narada108
  • Dinaminjo14.03.2015. u 19:57
    Komentar na Eurosportu je bilo za proslijeđivanje lopte Mulleru prije prvog gola, da je zato doveden iz Dortmunda u odnosu na Maria jer "od Maria nikad ne bi mogli očekivati takvu loptu" Da se razumijemo, ES komentatori se u nogomet razumiju NE, ali eto kako se rezonira..
    Dinaminjo
  • Obrisan korisnik14.03.2015. u 18:32
    ispada da lewandowski ne zabija loše,a kad se pogleda detaljinije može se primijetiti da zabije uvijek one "nevažne" golove kad bayern već vodi 2,3-0...i tak svaki put,još nikad nije zabio za pobjedu svoje momčadi neki ključan gol