Anadolu Efes neočekivano poražen na gostovanju kod davljenika Usaka

Branimir Korać • nedjelja, 22.03.2015.

Usak Sportif bori se za opstanak u najjačem turskom košarkaškom rangu, a u 23. kolu prvenstva upisao je neočekivanu pobjedu protiv Anadolu Efesa u samoj završnici susreta...

Velikim preokretom u posljednjoj četvrtini Usak Sportif stigao je do pobjede u susretu protiv Anadolu Efesa rezultatom 76:75 i ubačajem Chrisa Warrena osam sekundi prije kraja.

Anadolu Efes upisao je tako drugi uzastopni poraz nakon što je u prošlom kolu izgubio na svom parketu od Kolejlilera, ali unatoč ta dva poraza našao se na vrhu ljestvice barem dok Fenerbahče Ülker ne odradi svoj susret.

Efes je imao pobjedu u rukama, vodio je do završnice susreta te imao dvoznamenkastu prednost tijekom zadnje četvrtine i manje od dvije minute prije kraja vodio je 75:69. Međutim do kraja susreta nije više ubacio niti poen i upisao je poraz.

Nakon što je Warren osam sekundi prije kraja doveo domaćina u vodstvo, pokušali su Dogus Balbay i Stephane Lasme, no obojica su bili neprecizni.

Warren je utakmicu završio s 22 poena (10/17), a Courtney Fells dodao je 17 poena (6/12) i šest skokova. Kod gostiju Thomas Heurtel ubacio je 14 poena (5/12) uz osam asistencija i pet skokova, Cedi Osman dodao je 12 poena (4/10) i 11 skokova, a Dario Šarić za 16 minuta pet poena (2/5 za dva) uz pet skokova.