Branimir Korać • nedjelja, 22.03.2015.

U prva dva nedjeljna susreta Ligue 1 pobjede su upisali St. Etienne i Monaco. Monaco je bio uspješan u gostima kod Reimsa dok je St. Etienne nadigrao Lille...

St. Etienne je nastavio seriju utakmica bez poraza koja se produžila do brojke šest. Ove nedjelje ugostio je momčad Lillea koji također u posljednje vrijeme igra dobro i uspio je slaviti s 2:0.

Trenutak odluke dogodio se u 52. minuti kada je Lille ostao s igračem manje na travnjaku. Marcos Lopes žestokim startom zaustavio je Francka Tabanoua i zaradio isključenje, a St. Etienne igrača više.

Iskoristili su to domaćini zahvaljujući Maxu Gradelu koji je postigao dva pogotka. U 63. minuti pronašao ga je Clerc, Gradel se oslobodio čuvara i odličnim udarcem zakucao loptu u mrežu.

15 minuta prije kraja isti igrač rješava pitanje pobjednika. Dosuđen je indirekt za domaćina, a nakon kratkog dodavanja Gradel podiže na 2:0.

I bez lakše ozlijeđenog Danijela Subašića Monaco je slavio bez većih problema u gostima kod Reimsa s 3:1. Već u prvih 15 minuta domaćin se našao u velikom zaostatku i nije uspio napraviti preokret.

Fabinho i Anthony Martial doveli su Monaco do vodstva koje je držao sve do 70. minute kada je Reims preko Diega uspio smanjiti zaostatak. Kratko je trajala nada domaćina, ubrzo je Dirar povisio na 3:1 i riješio utakmicu.

• Obrisan korisnik23.03.2015. u 00:11
    a mogla bi se tu borba za prvaka sad tek i zakuhati s ovakvim Monacom uz PSG,Marseille i Lyon s promjenjivom formom