Hrvoje Ožanić • nedjelja, 22.03.2015.

U najzanimljivijem dvoboju 28. kola nizozemske Eredivisie Feyenoord je ugostio PSV. Momčad iz Rotterdama neočekivano je uzela skalp vodećoj momčadi prvenstva pobijedivši ih 2:1 na krilima Achahbara koji je zabio oba gola.

U prvom poluvremenu gledatelji na stadionu De Kuip nisu imali prilike vidjeti gol(ove), ali druga dionica utakmice ponudila je sadržajniji i bogatiji nogomet.

Poveli su domaćini pogotkom Achahbara u 59. minuti. Isti igrač povećao je vodstvo svoje momčadi četiri minute kasnije nakon asistencije Boetiusa. Pet minuta kasnije, najbolji PSV-ov igrač Memphis Depay smanjuje prednost Feyenoorda, ali do kraja utakmice Farmeri nisu uspjeli postići izjednačujući pogodak te je tako momčad Freda Ruttena ostvarila značajnu pobjedu.

S ovom pobjedom Feyenoord se učvrstio na trećem mjestu s četiri boda pred četvrtoplasiranim Alkmaarom te im sudeći prema ovosezonskim predstavama predstoji igranje u Europskoj ligi i sljedeće sezone, a PSV uvjerljivo nastavlja put ka novom naslovu prvaka. Naime, prvi pratitelj, Ajax zaostaje osam bodova.

U sljedećem kolu Feyenoord gostuje kod Alkmaara, a momčad iz Eindhovena će ugostiti Twente.