Club Brugge finalnom pobjedom protiv Anderlechta 11. put osvojio Belgijski kup

Branimir Korać • nedjelja, 22.03.2015.

Nogometaši Club Bruggea pobjednici su Belgijskog kupa za sezonu 2014./2015. U finalu su bili bolji od Anderlechta rezultatom 2:1 u dramatičnoj završnici nakon pogotka Refaelova u 92. minuti...

Osam godina čekao je Club Brugge na novi trofej Belgijskog kupa, a osvojio ga je nakon što je u finalu svladao Anderlecht s 2:1.

Posljednji puta Brugge je do Kupa stigao 2007. godine na pogon Ivana Leke i Boška Balabana koji su bili ključni protagonisti, a danas je junak Bruggea Lior Refaelov.

Izraelac je zabio u 92. minuti i donio pobjedu svojoj momčadi i to svega tri minute nakon što je Mitrović uspio vratiti Anderlecht u utakmicu i poravnati na 1:1.

Club Brugge je bio u vodstvu sve od 12. minute kada je poveo golom De Suttera i održavao prednost gotovo do samog kraja susreta.

Na putu do finala Club Brugge je eliminirao Aalsta sa 6:1, Kortrijk s 3:0, Mechelen s 0:0 i 3:2 te Cercle Brugge s 5:1 i 3:2.