Nantes stigao do prvog trofeja u klupskoj povijesti osvojivši Liga kup

Mihaela Bradovski • nedjelja, 29.03.2015.

Rukometaši Nantesa uspjeli su doći do prvog velikog klupskog trofeja. U finalu Liga kupa svladali su Fenix iz Toulousea 23:20 i tako ostvarili povijesnu pobjedu...

Od 2008. godine i ulaska u elitno društvo francuskog rukometa, Nantes je igrao u dva finala i dva puta je ostao prekratak. 2013. godine imao je priliku za osvajanje Liga kupa i EHF kupa, no stao je na posljednjoj prepreci što nije bio slučaj ove godine.

U finalu je igrao protiv Fenixa iz Toulousea i odnio pobjedu 23:20 u susretu u kojem je bio bolji protivnik i zasluženo slavio.

Slično je bilo i u polufinalu gdje je za protivnika imao momčad Cessona i odnio pobjedu 26:23. Cijelim tijekom susreta održavao je prednost i uz raspoloženog Mathiasa Schulza na vratima (15 obrana) nije dopustio Cessonu da zakomplicira utakmicu.

Fenix je s druge strane imao zvučnijeg protivnika u polufinalu, igrao je protiv aktualnog prvaka Dunkerquea i predvođen nezaustavljivim kapetanom Jeromeom Fernandezom (deset golova) slavio 31:26.

Finalni dvoboj donio je vrlo nervozan ulazak u utakmicu od strane Fenixa koji je u prvih 15 minuta postigao samo dva pogotka i tako se stavio od rane faze susreta u neugodnu situaciju.

Na poluvremenu je Nantes imao prednost 14:8 da bi Fenix odlično otvorio drugi dio i za samo 11 minuta smanjio na 16:15. Ključne golove tada postižu Maqueda i Entrerrios, Fenix radi pogreške u napadu i Nantes se odvaja i mirno dovršava posao.

U pobjedi 23:20 predvodili su ga Valero Rivera sa sedam i Jorge Maqueda sa šest pogodaka, a na drugoj strani Nemanja Ilić postigao je šest pogodaka. Neigranje Fernandeza u finalu ipak je bio prevelik hendikep.