Kiel pojačao u drugom poluvremenu i deklasirao Bergischer, Balingen produbio krizu Flensburga

Davor Kovačević • srijeda, 01.04.2015.

Drugo poluvrijeme bilo je dovoljno Kielu da deklasira Bergischer koji se držao prvo poluvrijeme. U lošem ritmu nastavili su rukometaši Flensburga, a Füchseu je pripao derbi s Hamburgom.

THW Kiel – Bergischer HC 32:17 (11:9)

Prije nego im za vikend na megdan stigne Löwen, rukometaši Kiela imali su obavezu protiv Bergischera. Gosti su se na sjeveru Njemačke držali punih 30 minuta, Kiel je na odmor odnio tek +2 (11:9), ali i onda prebrisao Bergischer u svega deset minuta nastavka. Serija Zebri je u jednom trenutku otišla sve do 16-3 za 27:12 u 49. minuti.

U stopostotnom izdanju bio je Wiencek s devet golova iz devet pokušaja, Vujin je precizan bio šest puta, a Domagoj Duvnjak je ostao na jednom golu. Preuss je predvodio goste s pet golova, vratari Bergischera obranili su devet lopti, a Kielovi 13.

Füchse Berlin – HSV Handball 28:25 (13:10)

Šest posljednjihmeđusobnih utakmica berlinski Füchse nije znao za pobjedu nad Hamburgom. Na svom su parketu Lisice konačno svladale Hamburg, iako se na to čekalo do posljednjih trenutaka. Berlinčani su bili u prednosti veći dio utakmice, u više navrata prednost je bila i četiri gola viška, posljednja 23:19 u 45. minuti. Hamburg je serijom 3-0 odaslao prijetnju, smanjio na -1, ali u završnih pet minuta domaćini su ostavili goste bez pogotka i otišli do pobjede.

Wiede i Nenadić bili su najbolji pojedinci Füchsea s osam golova, a Heinevetter i Stochl su na golu prikupili zajedno 16 obrana. Mahe je bio najefikasniji s pet golova kod Hamburga za kojeg je 17 udaraca obranio Bitter.

HBW Balingen-Weilstetten – SG Flensburg-Handewitt 20:20 (8:10)

Ako se nešto dobro iz novog slabog rezultata Kiela može izvući, onda je to da ni ukupno 18. utakmicu protiv Balingena nisu završili poraženi, iako su bili blizu toga. Domaćin je na krilima raspoloženog vratara Ristanovića napravio preokret i deset minuta prije kraja poveo s 19:15, ali tada upao u seriju pogrešaka koje je s druge strane kažnjavao Elahmar. Pola minute prije kraja Flensburg je uspio poravnati i time postaviti konačan rezultat.

Balingen su s po pet golova predvodili Nyokas i Frietsch, Matej Ašanin je u prvom dijelu skupio šest obrana, a Ristanović se nadovezao s osam u drugom. Elahmar je bio najbolji strijelac Flensburga s pet golova, a Andersson je na golu upisao 11 obrana.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507

• Obrisan korisnik02.04.2015. u 01:25