Niko Rukavina • subota, 04.04.2015.

Manchester United nadigrao je Aston Villu na domaćem terenu i na kraju zasluženo slavio za svoju petu uzastopnu pobjedu. Momčadi Nike Kranjčara i Andreja Kramarića prekinule su negativne serije te su došle do pobjeda. Bivši i sadašnji hrvatski reprezentativac utakmicu su započeli na klupi za pričuve, a Kranjčar je upisao i asistenciju.

Manchester United srušio Aston Villu na pogon Herrere i Rooneya

Prvi dio prošao je u znaku apsolutne dominacije Manchester Uniteda. Od početnog zvižduka Crveni Vragovi dominirali su terenom i gostima nisu dozvolili minimum prostora. Već u 5. minuti Wayne Rooney je tražio jedanaesterac nakon što je pao poslije kontakta s Ciaranom Clarkom.

United su u vodstvo u 10. minuti mogli dovesti Ashley Young i Juan Mata, međutim udarci Manchesterovih ofenzivaca završili su u bloku Aston Ville. Domaćini su držali visoki postotak posjeda lopte, a sljedeće prigode imali su Marcos Rojo i Daley Blind čije je dalekometne udarce uspio ukrotiti Brad Guzan.

I, kada se činilo da će Villa izdržati do poluvremena bez primljenog pogotka, ukazao se Young koji je probio lijevu stranu, uposlio Andera Herreru koji zabija svoj četvrti ovosezonski pogodak.

Drugi dio je s velikom prigodom otvorila Aston Villa, međutim, Christian Benteke je iz vrlo dobre prigode pucao preko gola. S druge strane ubrzo je zaprijetio Young. Manchester United je i u nastavku utakmice nastavio s dominacijom. Nakon nekoliko dobrih prigoda, Rooney je odlično primio centaršut Di Marije i iz okreta zabio za povećanje vodstva svoje momčadi.

Ipak, Villa je ekspresno smanjila. Već u sljedećem napadu Benteke je zabio nakon loše reakcije Davida de Gee, no zasluženu pobjedu Manchestera potvrdio je Herrera svojim drugim pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Kramarićeva i Kranjčarova momčad prekinule crnu seriju, domaće pobjede Evertona i Swanseaja

Nogometaši Leicestera uspjeli su doći do trijumfa nakon osam kola bez pobjede. S 2:1 bili su bolji od West Hama. Andrej Kramarić u igru je ušao u 72. minuti utakmice pri rezultatu 1:1 te je propustio jednu veliku prigodu.

Domaćine je u 12. minuti u vodstvo doveo „neuništivi“ Esteban Cambiasso sjajnim volejem s ruba kaznenog prostora. Lisice su samo tri minute kasnije mogle udvostručiti prednost no David Nugent nije uspio realizirati jedanaesterac kojeg je izborio Leonardo Ulloa.

Što je utakmica više odmicala, to su Čekićari postali opasniji te su u 32. došli do izjednačenja. Alexandre Song je uputio centaršut, a Cheikhou Kouyate se dobro snašao i iz blizine poentirao za izjednačenje.

U nastavku utakmice Leicester je bio puno bliže pogotku. Jako dobre šanse propustili su Jeffery Schlupp, Jamie Vardy, pa i Kramarić koji je u igru ušao umjesto Ulloe. Ipak, zasluženu pobjedu domaćinima donio je iz blizine Andy King u 86. na asistenciju Vardyja.

Nogometaši QPR svladali su u gostima West Bromwich Albion s 4:1 i prekinuli seriju od pet uzastopnih poraza. Niko Kranjčar u igru je ušao u 30. minuti, a sedam minuta kasnije asistirao je za drugi pogodak svoje momčadi.

Londončani su na poluvremenu već imali veliku prednost od 3:0. Gosti su poveli odličnim udarcem Eduarda Vargasa u 15. minuti utakmice. Strijelac prvog gola QPR-a u 30. je morao napustiti igru zbog ozljede, a ušao je bivši hrvatski reprezentativac Kranjčar koji je u 37. glavom proslijedio loptu do Charlieja Austina koji povisuje na 2:0.

QPR je na odmor otišlo s prednosti od 3:0 nakon što je Bobby Zamora nevjerojatnim lob udarcem s desne strane matirao Moaza Myhilla.

West Bromwich Albion uspio je u drugom dijelu nakon bolje igre smanjiti rezultat preko Victora Anichebe, no sve nade u izjednačenje ugasio im je Youssouf Mulumbu koji je u 84. dobio izravni crveni karton nakon udaranja laktom Joeyja Bartona. Upravo je Barton u petoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 4:1.

Nogometaši Swanseaja nadvisili su na domaćem terenu Hull s 3:1. Utakmica nije bila pretjerano atraktivna, a Hull je dvoboj završio s deset igrača. Nikica Jelavić nije nastupio zbog ozljede koljena.

Jedine dvije prigode u prvom dijelu, nogometaši Swanseaja su iskoristili i na odmor su otišli s prednosti od 2:0. U 18. minuti domaćine je u vodstvo doveo Ki Sung-Yong nakon udarca Jonja Shelveyja, a na 2:0 povisio je Bafetimbi Gomis volejem u 38. minuti utakmice.

Početkom nastavka Paul McShane je smanjio iz gužve, ali je samo tri minute kasnije David Meyler dobio izravni crveni karton zbog brutalnog starta nad Kyleom Naughtonom.

Konačnih 3:1 za Velšane postavio je Gomis svojim drugim pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

U prilično izjednačenoj utakmici Everton je s minimalnih 1:0 svladao Southampton i došao do treće uzastopne pobjede.

Nakon što su obje ekipe imale po jednu vrlo dobru prigodu, domaćine je u vodstvo doveo Phill Jagielka u 16. minuti utakmice. Gareth Barry je nakon kornera gurnuo loptu na pet metara, a stoper domaćina se najbolje snašao u gužvi za jednini pogodak na utakmici.