Premiership, 31. kolo, 04.04.2015, 13:45 h
Arsenal
Arsenal 4:1 Liverpool
Liverpool

Niko Rukavina • subota, 04.04.2015.

Nogometaši Arsenala nadigrali su Liverpool u derbiju 31. kola Premiershipa i barem privremeno skočili na drugo mjesto. Arsenalu je ovo bila sedma uzastopna pobjeda u ligi i 15. u posljednjih 17 utakmica u svim natjecanjima. Liverpool se drugim uzastopnim porazom dodatno udaljio od mjesta koje vodi u Ligu prvaka.

Arsenal je riješio utakmicu u posljednjih osam minuta prvog dijela kada je zabio tri pogotka. Veći dio drugog dijela Liverpool je kontrolirao igru, uspjeli su smanjiti rezultat, ali je crveni karton Emrea Cana omogućio Arsenalu da postigne još jedan pogodak za konačnih 4:1. Dejan Lovren nije ulazio u igru.

Arsenal se od samog početka postavio autoritativno te su Topnici u početnim minutama opasno zaprijetili preko Alexisa Sancheza, Santija Cazorle i Aarona Ramseya, ali je Simon Mignolet spriječio zadnja dva pokušaja, dok je Sanchezov udarac otišao pored gola.

Nakon početnih 12 minuta apsolutne dominacije Arsenala, Liverpool se otvorio i počeo prijetiti preko Raheema Sterlinga, Lazara Markovića i Philippea Coutinha, no ofenzivci Redsa nisu se dobro snašli u izglednim pozicijama za postizanje pogotka.

Arsenalu se otvorilo u 37. minuti i do kraja poluvremena je zabio tri pogotka te, samim time, napravio velik korak k novom trijumfu. Hector Bellerin je primio loptu na rubu šesnaesterca gostiju, driblingom izbacio obranu Liverpoola i preciznim udarcem poentirao za vodstvo Arsenala.

Tri minute kasnije Mesut Özil sjajno je pogodio iz slobodnog udaraca u Mignoletov kut, a u zadnjoj minuti prvog dijela, Sanchez je topovskim udarcem s ruba kaznenog prostora po sredini gola zabio za velikih 3:0 Arsenala.

Drugi dio bio je očekivanog slabijeg tempa od prvoga. Liverpool je pokušavao smanjiti veliki zaostatak, a Topnici su sigurno čuvali prednost od 3:0. U 55. minuti Oliver Giroud mogao je zabiti četvrti pogodak za svoju momčad, ali je njegov udarac glavom obranio Mignolet.

Veći posjed lopte Liverpoolu se isplatio u 76. minuti kada je Jordan Henderson zabio iz kaznenog udarca iako je David Ospina bio na lopti. Jedanaesterac je skrivio Bellerin koji je u svojem kaznenom prostoru srušio Sterlinga.

Malu nadu u povratak, koja im se otvorila Hendersonovim pogotkom, Liverpoolu je ugasio Can koji je u 84. dobio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s deset igrača u polju.

S igračem više, Arsenal je do kraja dvoboja došao do uvjerljivije pobjede. Prvo je Cazorlin udarac odsjeo na vratnici, a u sudačkoj nadoknadi Giroud je svojim sedmim pogotkom u posljednjih šest utakmica postavio na konačnih 4:1.

• Obrisan korisnik05.04.2015. u 14:34
    Nitko nije očekivao. Prošle sezone su čak dugo držali prvo mjesto, ali ove su totalno katastrofalno ušli. I odjednom evo ih kako se kolju sa Cityjem za 2. mjesto, a ako Chelsea kiksa mogu napasti čak i prvo mjesto. Uz to još dobro stoje sa ždrijebom u FA Cupu, pa ako zadrže hladne glave brane... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.04.2015. u 12:11
    Nisam očekivao da će Arsenal biti ovako dobar ove sezone. Priznajem da sam pogriješio
  • Obrisan korisnik05.04.2015. u 07:33
    Pogledajte zadnjih nekoliko sezona čak u jednom dijelu i vodite i onda pred kraj počinje pad.Inače nemam nikakav prigovor na vašu pobjedu iako je moglo biti i drugačije nakon onih promašaja Liverpoola.Međutim ne mogu zabiti koliko ova obrana može primiti!
  • Obrisan korisnik04.04.2015. u 19:52
    Ima tu još toga za pobiti, ali nisam htio ulaziti u navijačka prepucavanja da mi ne kvari pobjedu :)
  • Obrisan korisnik04.04.2015. u 19:44
    Ne znam na koji Arsenal misliš, sigurno ne ovaj Londonski. Ostale ne pratim, pa si možda i u pravu.