Branimir Korać • nedjelja, 05.04.2015.

Derbi ruskog prvenstva između Zenita i CSKA Moskve završen je pobjedom momčadi iz St. Peterburga koja je napravila veliki korak prema naslovu prvaka Rusije...

21. kolo ruskog prvenstva donijelo je derbi između Zenita i CSKA u kojem su Moskovljani tražili pobjedu kako bi smanjili zaostatak za momčadi Andrea Villas-Boasa. Međutim, Zenit je ipak bio bolji i na svojem travnjaku slavio je s 2:1.

Bio je to izjednačen dvoboj u kojem je domaćin stigao do vodstva 2:0 nakon čega je CSKA stvorio pritisak, uspio smanjiti, ali ne i poravnati te doći barem do boda.

Pobjedu Zenitu osigurao je brazilski reprezentativac Hulk koji je postigao oba pogotka i tako doveo Zenit do pobjede.

U 63. minuti pogodio je lijepim udarcem izvan kaznenog prostora, a 11 minuta kasnije dobro je reagirao na odbijenu loptu.

U 83. minuti mladi Carlos Strandberg smanjio je na 2:1 nakon čega je bilo dosta uzbuđenja pred domaćim golom, ali lopta više nije išla u mrežu.