Veliki derbi završio bez pobjednika: Kiel se propustio odvojiti na vrhu Bundeslige

Davor Kovačević • nedjelja, 05.04.2015.

Blagdansko kolo rukometne Bundeslige ponudilo je derbi Kiela i Löwena nakon kojeg se nitko nije previše radovao, iako je tome sasvim blizu bio Kiel. Domagoj Duvnjak sudjelovao je s tri gola u podjeli bodova.

THW Kiel – Rhein-Neckar Löwen 23:23 (11:10)

Dugoočekivani blagdanski derbi Kiela i Löwena mogao je jednu momčad dovući korak bliže naslovu. Na koncu tu prednost nije ostvarila ni jedna momčad, a više za time nakon 60 borbenih minuta mogu žaliti rukometaši Kiela koji su propustili četiri gola razlike u završnici i posljednji napad.

Na cijeloj utakmici Löwen je samo jednom bio u vodstvu i to onom s 9:8 iz 24. minute kada je kreirao seriju 5-1. Domagoj Duvnjak nije igrao previše prve dvije trećine utakmice, a kada je od 40. minute preuzeo konce napadačke igre Kiela, tada se i njemački prvak znatno približio pobjedi. Deset minuta prije kraja Kiel je poveo s najvećom razlikom na utakmici (21:17), manje od pet minuta imao i 22:19, ali Löwen nije dao. U posljednjoj minuti rezultat je bio potpuno izjednačen (23:23), Kiel je dobio zadnju priliku na utakmici, i to dvije, a ona posljednja Palmarssonova lopta je odsjela na gredi.

Najistaknutiji pojedinac utakmice bio je Löwenov Gensheimer koji je zabio osam pogodaka, a Landin je na gostujućem golu protiv budućeg kluba zaustavio 14 udaraca. Weinhold je bio najefikasniji igrač Kiela s pet golova, Duvnjak je dogurao do tri gola, a Sonne-Hansen do 12 obrana.

SG Flensburg-Handewitt – TSV GWD Minden 27:24 (13:11)

Poraz ili remi u gostima, pobjeda kod kuće. Takav je otprilike Flensburgov ritam posljednjih tjedana. Nakon novog razočaranja kod Balingena u prošlom kolu, protiv Mindena je iskoristio priliku dodatno učvrstiti treću poziciju na ljestvici.

Minden je teško mogao na parketu aktualnog europskog prvaka računati na bodove spasa, iako nije bio previše daleko od toga. Gosti su držali korak do kraja prvog poluvremena kada se Flensburg prvi put značajnije odvojio (16:12), ali domaćini nisu dugo zadržali to odstojanje. Minden se približio na 19:20 15-ak minuta prije kraja, ali Flensburg do kraja ipak nije dopustio iznenađenje.

S 12 golova, od kojih je osam bilo iz sedmerca, Flensburg je predvodio Eggert, a domaći vratari zajedno su skupili deset obrana. Schmidt je kod Mindena bio najraspoloženiji s osam golova, a Eijlers je na svoj konto ubilježio osam obrana.

TuS N-Lübbecke – SG BBM Bietigheim 32:24 (15:13)

Poslije iznenađujuće pobjede kod Magdeburga, Lübbecke nije imao pravo na krivi korak protiv fenjeraša i budućeg drugoligaša Bietigheima. Sead Hasanefendić je i drugu utakmicu otkako je preuzeo užarenu klupu ostao stopostotan.

Bietigheim je izdržao koliko je mogao, a to je bilo 30 minuta. Lübbecke u prvom dijelu nije uspio napraviti značajniju razliku, a to je sačuvao za početak drugog dijela kada je krenuo s odvajanjem koje je i prelomilo susret.

Langhans sa šest i Schubert s pet golova bili s najbolji kod Lübbeckea, Drago Vuković je sudjelovao s tri gola, a Nikola Blažičko je na golu skupio sedam obrana. Schäfer je za goste postigao šest golova, a Kulhanek skupio 11 obrana.

HSG Wetzlar - HC Erlangen 28:26 (16:11)

Neočekivani poraz u prošlom kolu kod najslabije ekipe Bundeslige ostavio je Wetzlar na ne previše sigurnih pet bodova iznad opasne zone. Bodovi protiv Erlangena stoga su se smatrali itekako važnima, iako su za njih domaćini radili do samog kraja.

Da će biti tako, nije izgledalo nakon prvog dijela. Wetzlar je bio puno bolji, imao i 17:11 u 32. minuti, a Erlangen je pet minuta prije kraja srezao prednost na samo gol zaostatka (24:25). Tada gosti dobivaju isključenje, što domaćini obilato koriste i relativno mirno završavaju utakmicu.

U domaćim redovima najraspoloženiji je bio Manasokov sa sedam golova, Ivano Balić je dodao jednog, a Wolff imao 13 uspješnih intervencija. Rahmel i Link su za Erlangen pogodili po sedam puta, a Katsigiannis skupio 18 obrana.

Füchse siguran kod Friesenheima, Hamburg preokretom do pobjede

TSG Lu-Friesenheim - Füchse Berlin 26:31 (15:15)

Berlinski Füchse se bez većih problema obračunao s ugroženim Friesenheimom koji će morati pričekati bolju priliku za bodove spasa. 40-ak minuta Lisice su lomile otpor domaćina, a onda ga slomile u samo nekoliko minuta i osigurale si mirnu završnicu.

Igropulo je bio najefikasniji kod gostiju s devet golova, Nenadić je pratio sa sedam, a Klier ja golu skupio deset obrana. Büdel je predvodio Friesenheim sa šest golova, dok je vratarski duo zaustavio 14 gostujućih udaraca.

HSV Handball – FRISCH AUF! Göppingen 30:29 (15:16)

Neizvjesno do posljednje sekunde bilo je u Hamburgu gdje su domaćini velikim preokretom izvojevali pobjedu. Göppingen je svega četiri minute prije kraja bio na milimetar do pobjede, vodio s 29:26 i do kraja ostao bez gola i punog ulova. Najveći razlog ležao je u isključenju kojeg su dobili gosti, a Hamburg pobjednički gol zabio pola minute do kraja i obranio posljednju Göppingenovu prijetnju.

Najzaslužniji za preokret Hamburga bio je Mahe s osam goloa, uključujući i gol odluke. Kod Göppingena odličnu je utakmicu odigrao Schiller postignuvši 12 golova, od kojih je pet bilo sa sedam metara.

TBV Lemgo – Bergischer HC 34:26 (13:16)

Odličnim drugim poluvremenom Lemgo je stigao do važnih bodova u borbi za ostanak u elitnom društvu. Bergischer je djelovao puno bolje u prvih 30 minuta kada je imao u četiri gola prednosti (16:12), da bi u nastavku potpuno nestao s parketa. Lemgo je u nastavku pružio sasvim drugo lice i velikom serijom od 13-4 otplovio prema pobjedi.

Do preokreta je Lemgo vukao Lemke s devet golova, a Hermann je dodao šest. Na razini su bili i domaći vratari sa 16 obrana, a Beutler je s druge strane bio na 11 obrana. Nippers je sa šest golova bio najefikasniji igrač Bergischera.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913