Joventut predvođen raspoloženim Sutonom do visoke pobjede protiv Šakićeve Manrese

Branimir Korać • ponedjeljak, 06.04.2015.

Posljednji susret 27. kola ACB lige odigran je u Badaloni gdje je Joventut ugostio Manresu i visoko je svladao 82:63. Domaćin je visoko slavlje osigurao tek u posljednjoj dionici kada se otvorilo i uspio je stvoriti razliku...

Joventut nije dozvolio iznenađenje u posljednjem susretu 27. kola ACB lige. Momčad Gorana Sutona ugostila je Manresu i upisala pobjedu 82:63 čime je ostala prva do vodećeg kvarteta.

30 minuta gosti su se odlično držali i nisu dopustili Joventutu da stvori visoku prednost, ali u zadnjih deset minuta nestalo je koncentracije, domaćin je proigrao i pobjegao na visokih plus 19.

Zadnju četvrtinu Joventut je dobio s čak 29:15 i tako spriječio neku neizvjesnost u završnici. Potpuno je dominirao u skoku (45:29) i broj drugih napada bio je prevaga u ovom susretu.

Najefikasniji bio je Clevin Hannah s 20 poena (7/15), no prvo ime Joventuta bio je Goran Suton koji je za 21 minutu ubacio 16 poena (5/9 za dva, 1/3 za tri) i uhvatio devet skokova.

Kod Manrese Davin White ubacio je 14 poena (5/10), a Željko Šakić za 34 minute tri poena (1/4 za dva, 0/3 za tri) uz četiri skoka.