Slavile momčadi s vrha, Tomić, Hezonja i Lončar jednoznamenkasti

Branimir Korać • nedjelja, 05.04.2015.

Španjolci odrađuju 27. kolo u ACB ligi, a ono nije donijelo stresove za vodeću trojku. Unicaja, Real Madrid i Barcelona upisali su očekivane pobjede...

Kolo je otvoreno u subotu navečer kada je Valencia ugostila momčad Andorre i slavila teže nego što se očekivalo. Bivša Perasovićeva momčad ubilježila je pobjedu 95:91, goste je u utakmici držao odličan šut za tricu 13/24 i u neizvjesnoj završnici ipak je kvaliteta isplivala.

Rafa Martinez s 21 poenom (7/12), Guillem Vives s 20 poena (5/5) te Pau Ribas sa 17 (4/6) i sedam asistencija predvodili su domaćina u čijem je sastavu Krešimir Lončar za 16 minuta ubacio šest poena (3/6 za dva) uz tri skoka. Luka Bogdanović ubacio je 18 poena (6/12) kod gostiju.

Lagan posao nije imala niti Unicaja u gostima kod Fuenlabrade. Ipak uspjela je u završnici sačuvati vodstvo i doći do pobjede 78:75 i tako zadržati vodeću poziciju ispred Real Madrida. Ryan Toolson zaključio je utakmicu ubačenim slobodnim bacanjima, a ujedno je bio i najraspoloženiji kod gostiju s 23 poena (8/13). U domaćem sastavu veteran Andy Panko ubacio je 21 poen (8/13).

Nakon euroligaškog poraza od Barcelone, Real Madrid vratio se pobjedama svladavši u gostima Zaragozu. Nije to bio nimalo lagan susret za Madrid koji je na kraju odnio pobjedu 80:75 serijom 7:0 u posljednjoj minuti susreta.

Jaycee Carroll bio je najefikasniji s 14 poena (5/9), a Sergio Rodriguez dodao je 12 (3/7) uz pet dodavanja. Kod domaćina Stevan Jelovac ubacio je 21 poen (8/14) uz sedam skokova.

S druge strane Barcelona je gostovala u Murciji i nije dopustila iznenađenje. Domaćin je dosad znao napraviti nereda jačim momčadima, ali Pascualovi igrači bili su oprezni.

Ante Tomić sudjelovao je 23 minute sa šest poena (3/5), pet skokova i četiri asistencije dok je Mario Hezonja odradio 12 minuta i ubacio tri poena (1/2 za tricu) uz dvije asistencije. Istaknuo se Maciej Lampe s 13 poena (6/9).