Niko Rukavina • subota, 11.04.2015.

Leicester je bez Kramarića u sastavu došao do druge uzastopne pobjede preokrenuvši u završnici utakmice WBA u gostima. Crystal Palace je razbio Sunderland na gostovanju s četiri pogotka u 12 minuta od kojih je tri zabio Yannick Bolasie, a Christian Benteke nastavio je odličnu formu i njegovim pogotkom Villa je slomila Tottenham u gostima.

Nogometaši Leicestera došli su do druge uzastopne pobjede velikim preokretom u završnici utakmice kod West Bromwich Albiona. Do 80. minute Lisice su gubile 2:1, no dvama pogocima u samoj završnici došli su do važna tri boda u borbi za opstanak. Andrej Kramarić cijelu je utakmicu proveo na klupi za pričuve.

WBA je u vodstvo došao u 8. minuti preko Darrena Fletchera koji je glavom nakon kornera Chrisa Brunta matirao Boaza Myhilla. Leicester je izjednačio u 20. preko Davida Nugenta, a WBA je u novo vodstvo došao samo šest minuta kasnije preko Craiga Gardnera.

U drugom dijelu Leicester je bio bolja momčad i dobra igra isplatila im se u finišu utakmice. Prvo je Robert Huth zabio glavom za izjednačenje u 80. a u drugoj minuti sudačke nadoknade tri boda Lisicama donio je Jamie Vardy.

Crystal Palace je u 14 minuta drugog dijela s četiri pogotka slomio otpor Sunderlanda čime je došao do četvrte uzastopne pobjede. Junak utakmice bio je Yannick Bolasie koji je zabio hat-trick.

Nakon prilično nesadržajnog prvog dijela, Palace je slomio domaćine u režiji Glena Murraya i Bolasieja u razdoblju od 48. do 62. minute. Prvo je Murray zabio na asistenciju Bolasieja, a potom se Englez odužio Kongoancu asistencijom u 51.

Dvije minute kasnije Bolasie zabija svoj drugi, a u 62. i treći pogodak na utakmici (kojeg mu je opet namjestio Murray) za konačnih 4:0. Počasni pogodak za domaćine zabio je Connor Wickham u sudačkoj nadoknadi nakon vrlo lijepe akcije.

Tottenham je na domaćem terenu pomalo neočekivano izgubio od Aston Ville. Jedini pogodak na utakmici zabio je Christian Benteke kojemu je to bio osmi pogodak u posljednjih šest ligaških utakmica. Villa je utakmicu završila s igračem manje budući da je Carlos Sanchez u sudačkoj nadoknadi dobio drugi žuti karton.

Spursi su prvi dio bili opasnija momčad na terenu imali su posjed lopte i prigode, no do vodstva su iz jedinog pokušaja u okvir, došli gosti preko odličnog Christiana Bentekea glavom u 35. minuti.

Everton je prekinuo seriju od tri uzastopne pobjede i odigrao je 1:1 na neugodnom gostovanju kod Swanseaja. U izjednačenoj utakmici gosti su poveli pred kraj prvog poluvremena preko Aarona Lennona na asistenciju Jamesa McCarthyja, a izjednačio je Jonjo Shelvey u 69. iz kaznenog udarca.

Domaću pobjedu od 2:0 upisao je Southampton protiv Hulla. Za Svece su poentirali James Ward-Prowse u 56. s bijele točke i Graziano Pelle u 81. Nikica Jelavić nije igrao za Hull zbog ozljede.

West Ham je ispustio tri boda protiv Stokea u 95. minuti dvoboja. Čekićare je u vodstvo doveo Aaron Cresswell u 7. iz sjajno izvedenog slobodnjaka, a izjednačio je Marko Arnautović u petoj minuti sudačke nadoknade nakon solo prodora.