Borna Rupnik • subota, 18.04.2015.

Bayern je unatoč svim poteškoćama svladao Hoffenheim, Borussia (D) u nastavku je slomila otpor Paderborna, a najuvjerljiviji je bio novi vlasnik trećeg mjesta, zahuktali Bayer iz Leverkusena.

Nakon turbulentnog tjedna i poraza u Portu te ostavke liječničke službe, Bayern je gostovao kod Hoffenheima u ponovno oslabljenom sastavu, s Gaudinom i Weiserom u prvoj postavi. No, momčad Josepa Guardiole ostvarila je zacrtani cilj.

Hoffenheim je imao svoju šansu u prvom dijelu, no nakon pogreške Dantea dobro je reagirao Neuer i obranio zicer Modesteu. Kazna je stigla u 38. minuti, kada je nakon gužve u kaznenom prostoru najspretniji bio Rode i lijepo odmjerenim udarcem doveo Bayern u vodstvo.

Bavarci su pobjedu potvrdili u sudačkoj nadoknadi, kada je nakon prodora Müllera Beck skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

U prvoj utakmici poslije najave Kloppova odlaska, Borussia iz Dortmunda na svom je terenu bila sigurna protiv Paderborna, koji ostaje u zoni ispadanja. Na poluvrijeme se otišlo s "nulom", no u nastavku su tri boda žuto-crnima osigurali Mhitarjan, Aubameyang i Kagawa.

Srđan Lakić igrao je od početka, u 72. minuti zamijenio ga je Vučinović.

Bayer iz Leverkusena sedmom je uzastopnom pobjedom postavio klupski rekord, a ujedno je nastavio i crno proljeće Hannovera. Dvojbi oko pobjednika nije bilo, Apotekari su slavili 4:0 zahvaljujući Topraku i Brandtu u prvom, odnosno Papadopoulosa i Kiesslinga u drugom dijelu.

Tin Jedvaj ovoga je puta utakmicu započeo na klupi, a priliku je dobio od 74. minute umjesto Hilberta. Dario Krešić ostao je na klupi Bayera.

Hertha i Köln odigrali su 0:0 u utakmici s malo rizika, a Mainz je pobijedio u Freiburgu 3:2, uz dva pogotka Okazakija i jedan Mallija. Strijelci za domaćine, koji su se "pošteno napromašivali" i nastavljaju borbu za ostanak, bili su Mehmedi i Schmid.

Augsburg je brzo poveo protiv Stuttgarta, preko Wernera, brzo je izjednačio Ginczek, a Bobadilla je riješio susret u korist domaćina u 73. minuti. Augsburg je tako napravio važan korak u utrci sa Schalkeom, a Stuttgart ostao praznih ruku u grčevitoj borbi za ostanak.